reklama

Proti krtkům přírodní cestou

Začne-li krtek obracet trávník, nepropadněte panice. Už nemusíte v poledne číhat nad krtinami s rýčem! Spojte boj s krtkem s péčí o trávník – vyzkoušejte moderní FLORIA Trávníkové hnojivo s odpuzujícím účinkem proti krtkům. Nejenže odpuzuje krtky, ale zároveň obsahuje všechny potřebné živiny pro zdravý a svěží trávník, působí současně proti mechu a zajišťuje dobré provzdušnění travní plochy.

Proti krtkům přírodní cestou

Proti krtkům...a jak to vlastně funguje?

Trávníkové hnojivo obsahuje přírodní horninu zeolit. Díky své pórovité struktuře má zeolit schopnost na sebe vázat přírodní aromatické látky a ty krtkovi vadí. Aromatické látky se postupně uvolňují do půdy, a tím vytvoří krtkovi nepříjemné prostředí.Prostě plochu krtkovi dlouhodobě „zasmradí“ a ten se stěhuje jinam. Kvalita trávníku není ohrožena, aromatické látky na trávník nepůsobí škodlivě. Naopak, jsou přidány k hnojivu, které současně vyživuje trávník po dobu 1 měsíce!

Proti krtkům...a jak to vlastně funguje?
Proti krtkům...a jak to vlastně funguje?

Použití je snadné

Nejdřív rozhrňte krtiny. Poté si připravte potřebnou dávku hnojiva dle návodu (25g/m2). Hnojivo po trávníku rozhoďte z ruky nebo na větší plochy použijte posypový vozík. Po aplikaci je důležité trávník zavlažit, tím dojde k aktivaci aromatických látek ze zeolitu do půdy.

Použití je snadné
Použití je snadné

Hnojivo proti krtkům je vhodné pro všechny typy trávníků. Na nově založené trávníky aplikujte zhruba měsíc po výsevu nebo položení koberce. Aplikace se provádí jednou měsíčně od dubna do konce srpna. A nezapomeňte, že trávník se seká nejdříve 3 dny po aplikaci! 2,5kg balení výrobku vám vystačí až na 100m2 trávníku.

TIP: Hnojivo proti krtkům zároveň potlačí výskyt mechů

Hnojivo proti krtkům obsahuje také železo, které nejenže dodává trávníku svěží zelenou barvu, ale také výrazně potlačuje výskyt mechu.

Více na www.floria.cz.

Publikováno: 8. 4. 2013, Autor: AGRO CS (text a foto), Pavla (foto), Profil autora: Redakce