reklama

Jaro už je tady, pusťte si Knauf do zahrady

Na prahu nové stavební sezony mnozí začínají věnovat pozornost úpravě zahrad, chodníků, zídek, teras a jiných prostor v okolí svých domů, tedy prostředí, které chceme mít na pohled pěkné, vysoce funkční a bezpečné. Protože k tomu potřebujeme kvalitní materiály, společnost Knauf prezentující se jako dodavatel systémových řešení přichází s novou výrobkovou řadou: jmenuje se Gartenbauprogramm.

Jaro už je tady, pusťte si Knauf do zahrady

Zahradní architektura se jako každé stavební odvětví neustále rozvíjí, neboť požadavky zákazníků jsou čím dál náročnější. Již dávno neplatí, že zahrady, cestičky, chodníky a zídky musí být jen šedivé. Právě naopak. Rovněž sortiment materiálů se velmi rozšířil a je opravdu z čeho vybírat. Společnost Knauf se proto rozhodla vyjít tomuto trendu vstříc.

Knauf Gartenbauprogramm (zkráceně Knauf GB) je systémový program, který nabízí vše potřebné pro zdokonalování zahrad a okolí domů, zejména v oblasti pokládky kamenných a cihelných dlažeb, drenážních systémů, spárování vodopropustných materiálů na plochách s různým stupněm zatížení a požadavkem na drenážní vodopropustnost, z oblasti materiálů ke zdění a spárování zdiva z pohledových cihel či kamene, flexibilního lepení cihelných a kamenných dlažeb, jakož i vyzdívek topenišť krbů a zahradních grilů. Protože hovoříme o systémovém řešení těchto specifických stavebních prací, znamená to, že jednotlivé produktové řady jsou kompatibilní, flexibilní, navazují na sebe a lze jimi zabezpečit kompletní stavební postup.

Knauf Gartenbauprogramm je velmi jednoduše rozdělen do sedmi produktových řad. Každá představuje samostatnou skupinu výrobků, která je určena pro zcela konkrétní aplikace. Produktové řady jsou snadno identifikovatelné. Jedná se o skupiny výrobků Knauf GB 100, 200, 300, 400, 600, 700 a 800 a o čisticí a impregnační prostředky.

Systémová řada Knauf GB 100 jsou pokládkové malty na dlažby pro střední a vysoké zatížení s vodopropustnou drenážní schopností, které nalézají uplatnění především tam, kde není možné řízeně odvést srážkovou vodu do stávajících odvodných systémů. Tyto drenážní malty jsou v nabídce dvě – GB 100 a GB 110. Liší se technickými parametry: zrnitostí, výškou aplikované vrstvy a spotřebou. Sortiment doplňuje odpovídající adhezní můstek (penetrace) GB 120 pro vylepšení soudržnosti pokládaných vrstev.

Jaro už je tady, pusťte si výrobky Knauf do zahrady
Jaro už je tady, pusťte si výrobky Knauf do zahrady
Jaro už je tady, pusťte si výrobky Knauf do zahrady
Jaro už je tady, pusťte si výrobky Knauf do zahrady

U pokládky dlažeb jsou v současné moderní architektuře potřeba spárovací hmoty, které nelze podceňovat z technického ani z estetického hlediska, protože spáry dokreslují celkový dojem z provedené pokládky. Řada Knauf GB 200 nabízí uživatelům tři jednosložkové spárovací hmoty postavené na minerální bázi, které jsou schopny aplikace u všech druhů dlažeb a jsou určeny pro spáry v rozmezí 3 až 50 mm. Jedná se o produkty GB 200, 210 a 220. Liší se především zatížením a vodopropustností. Kromě toho nabízí výrobky Knauf v této produktové řadě také tři vícesložkové spárovací hmoty GB 230, 240 a 250, tvořené kombinací přesného množství kameniva a epoxidové pryskyřice. Spárovací hmoty Knauf GB jsou dodávány v několika barevných odstínech: šedá, bílošedá, tmavě hnědá, písková a antracit.

Pro zdění a spárování cihelného pohledového zdiva nebo zdiva z kamene jsou určeny speciální zdicí a spárovací hmoty řady Knauf GB 300 s jemnou zrnitostí od 0 do 4 mm. Tato spárovací malta splňuje všechna kritéria konstrukční malty, ale její receptura byla speciálně upravená s ohledem na estetické požadavky. V základní nabídce je šedá barva, ale na objednávku lze vytvořit jakýkoliv barevný odstín.

V případě potřeby rychlého ukotvení různých typů sloupků, kotev či jiných nosných elementů na zahrádce, doma nebo v dílně, nabízí Knauf GB 400 speciální minerální rychle tuhnoucí betonovou směs s jemnou zrnitostí bez nároků na nějaké speciální pracovní postupy. Tento materiál má fixní pevnost zhruba po 3 hodinách a plně zatížitelný je po 24 hodinách.

V souvislosti s velmi často používanými velkoformátovými obklady a dlažbami, často doplněnými mozaikou či jinými ozdobnými prvky, roste u uživatelů a zpracovatelů poptávka po tzv. flexibilních lepicích maltách, s jejichž pomocí lze tyto materiály a jejich kombinace bez větších problémů aplikovat. Flexibilní lepicí malty Knauf GB 600 jsou samozřejmě mrazuvzdorné.

Na výše uvedené flexibilní lepicí malty navazují v systémově pojatém řešení Knauf flexibilní spárovací malty řady GB 700. Jedná se o vysoce pružné spárovací hmoty, které jsou schopny v závislosti na klimatických podmínkách (horko či mráz) odolávat vzniknuvšímu pnutí mezi podkladem a vlastní dlažbou.

Nabídku nových materiálů programu Knauf GB uzavírají speciální malty GB 800, které mají žáruvzdorné vlastnosti, a proto nacházejí uplatnění při vyzdívání krbů a topenišť, zejména v místech přímého styku s otevřeným ohněm. Teplotní odolnost těchto materiálů je 1100 °C. Vyzděné plochy jsou plně zatížitelné již po 24 hodinách. Tyto malty jsou také vhodné pro opravu šamotových vrstev v kamnech.

Knauf Gartenbauprogramm doplňují ještě potřebné čisticí a impregnační prostředky určené nejen pro odstraňování zbytků betonu a malty, ale rovněž pro pravidelnou údržbu.

Více se dozvíte na www.knauf.cz

Publikováno: 23. 4. 2010, Autor: Knauf Praha (tisková zpráva), Profil autora: Redakce