reklama

Nůžky na živé ploty AHS 48 LI a AHS 52 LI jsou nejlehčími akumulátorovými nůžkami na světě

Prostřednictvím akumulátorových nůžek na živé ploty AHS 48 LI a AHS 52 LI prezentuje firma Bosch nejlehčí akumulátorové nůžky na živé ploty na světě. Výhody inovativní technologie Li-Ion akumulátorů můžeme nyní poprvé využít také při stříhání živých plotů: vysoká hustota energie, díky tomu vyšší výkon při současném zachování nižší hmotnosti a objemu, žádný paměťový efekt a téměř bez samovybíjení. Akumulátory mohou být používány také s nářadím pro domácí kutily od firmy Bosch a to je další výhoda, kterou tímto uživatel získává.

Nůžky na živé ploty AHS 48 LI a AHS 52 LI jsou nejlehčími akumulátorovými nůžkami na světě
Aku nůžky na živé ploty AHS 48 LI a AHS 52 LI jsou nejlehčími aku nůžkami na světě
Aku nůžky na živé ploty AHS 48 LI a AHS 52 LI jsou nejlehčími aku nůžkami na světě

Nízká hmotnost aku nůžek na živé ploty a silný výkon díky lithium-iontovému akumulátoru

  • První akumulátorové nůžky na živé ploty s výkonem srovnatelným s výkonem nůžek, které jsou napájeny ze sítě.
  • Poprvé využity výhody Li-Ion akumulátorů u nůžek na živé ploty.
  • Další světová novinka: funkce Power-Tech pro plynulé střihání bez přerušení.

Nové modely navíc nabízí další, výrazné usnadnění práce: novou funkci Power-Tech. Tato inovovaná elektronika krátkodobě přepíná směr běhu motoru, pokud nože nůžek na živé ploty nemohou ihned zdolat silnou větev. Lišta již pak není pevně zaseklá ve větvi a práce může kontinuálně pokračovat dál.

Velký zájem o nářadí s Li-Ion akumulátory

Při střihání živého plotu nezřídka vede četnost a rozmanitost prováděných pohybů k tomu, že nedojde k přestřihnutí síťového kabelu. To se u akumulátorových nůžek stát nemůže. Z tohoto pohledu je jistě pro uživatele vítaným krokem, že firma Bosch jako vedoucí firma na trhu nyní zařadila do své nabídky nůžky na živý plot s Li-Ion akumulátorem.Nářadí, které již bylo takovými akumulátory vybaveno, se těší velkému zájmu ze strany uživatelů: sekačka na trávu Rotak LI, nůžky na trávu a keře Isio nebo také akumulátorový šroubovák Ixo.

Oba modely nových akumulátorových nůžek na živý plot se mohou pyšnit zdařilým designem a díky Li-Ion akumulátorům jsou velmi výkonné (18V) a přitom i velmi lehké (hmotnosti 2,2 kg). V porovnání s obdobným nářadím dokáží s jedním nabitím akumulátoru stříhat déle až o 25 procent. Díky jejich optimálnímu těžišti a ergonomické rukojeti je možné pracovat s těmito nůžkami na živé ploty komfortně a bezpečně v jakékoliv poloze řezu. Rukojeť Softgrip s měkkou tlumicí gumovou vložkou nabízí praváků i levákům vysoký komfort při obsluze a zároveň zaručí bezpečnost práce díky jistému obouruč držení. Dokonce i práci nad hlavou nebo na obtížně přístupných místech je s novými modely ART Li možné zvládnout bezpečně a jednoduše. Nože, řezané laserem a broušené diamantem, s roztečí 15 mm nabízejí mimořádný výkon. Významné jsou u tohoto nářadí další bezpečnostní funkce, například funkce rychlého zastavení pomocí elektrické brzdy.

K oběma modelům nůžek na živé ploty AHS 48 LI a AHS 52 LI nabízí Bosch také inovovaný kolektor „Collecto“ pro sběr odřezků. Toto příslušenství z lehkého plastu je možné upevnit k liště nůžek zcela jednoduše bez použití nástrojů – v závislosti na typu nůžek – pomocí dvou nebo tří šroubů. Při použití nůžek pro střih v horizontálním směru zachycuje kolektor padající odřezky a zabraňuje tak nežádoucímu padání ustřihnutých větví do živého plotu.

Nové aku nůžky na živé ploty AHS 48 LI a AHS 52 LI budou k dostání v obchodech od jara 2008 za doporučenou prodejní cenu ve výši 3.990,- Kč (AHS 48 LI) a 4.290,- Kč (AHS 52 LI). Firma Bosch nabízí k akumulátorovým nůžkám také sortiment příslušenství, který vedle osvědčeného kolektoru „Collecto“ zahrnuje také třeba konzervační sprej.

Vedle nových nůžek na živé ploty s Li-Ion akumulátorem nabízí firma Bosch i nadále akumulátorové nůžky na živé ploty AHS 410 Accu a AHS 520 Accu s NiCd akumulátory, stejně tak jako široký sortiment elektrických nůžek na živé ploty napájených ze sítě.

Další informace naleznete na webu

www.bosch.cz/pt/zahrada/

Publikováno: 8. 2. 2008, Autor: Tisková zpráva, Profil autora: Redakce