reklama

Víte, jak se po zimě postarat o angrešty, aby hodně plodily?

Po zimním spánku zahrad se začíná všechno probouzet k životu, a to je správný čas na péči o angrešty, aby pěkně rostly a hojně plodily. Angrešt je malinko náročnější na pěstování, ale při správné výsadbě a údržbě budete mít krásné a chutné plody. Po zimě je důležité stromky nebo keře prořezat, aby měly vzdušnou korunku a větvičky dále od sebe, abychom se při sběru zralého ovoce nepopíchali o trny. Prořezávaní je nejlepší provádět na konci února, popř. začátkem března.

i (Zdroj: Depositphotos)
Víte, jak se po zimě postarat o angrešty, aby hodně plodily? (Zdroj: Depositphotos)

Chemické ošetření angreštu

Po prořezání větví je nutné provést chemickou ochranu angreštu, provádí se fungicidem, který je přímo určený na padlí angreštové. Angreštové padlí neboli hnědé padlí je šedobílý povlak na listech i na plodech. V době sklizně se takto napadené plody nesmí konzumovat. Na ošetření je vhodné klidné bezvětrné počasí, protože jinak dochází k úletu přípravku. První ošetření postřikem je ideální na začátku rašení, druhé těsně před květem a poslední po odkvětu. Do postřiku je dobré přidat pár kapek saponátu nebo namáčedla, aby postřik dobře přilnul na větvičky a pupeny.

Stříhání
i (Zdroj: Depositphotos)
Brzy zjara by se měly angrešty prostříhat

A pokud budete mít velikou úrodu, že nebudete vědět kam s ním, tak si můžete z angreštu udělat třeba kompot nebo nějaký dobrý koláč.

Ošetření
i (Zdroj: Depositphotos)
Proti angreštové plísni je potřeba rostliny ošetřit postřikem

 

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 11. 4. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce