reklama

Sekačky pro zahrádky jak pro panenky i jako fotbalová hřiště

Každá situace si žádá své a se sekačkami na trávu je to podobné jako s auty. Stejně jako na popojíždění po městě nepotřebujete karavan, a naopak na dovolenou se třemi dětmi těžko vyrazíte v luxusním sporťáku, obdobně si vybíráme sekačku na trávu podle toho, zda máme zahrádku jak pro panenky, nebo spíš fotbalové hřiště. Právě rozloha trávníku, jeho terénní (ne)rovnosti a přístupnost jsou hlavními kritérii, zda se přiklonit k elektrické či benzínové sekačce, případně vřetenové, nebo zda si vystačíte jen se strunovou.

i (Zdroj: FAST ČR)
Vyberte sekačku své zahradě na míru (Zdroj: FAST ČR)

Na menší plochy využijete elektrickou sekačku

Elektrické sekačky se pro kompaktní rozměry, snadnou manipulaci i přiměřený výkon staly oblíbenými mezi chataři, zahrádkáři a vůbec majiteli menších zahrádek, situovaných často v husté zástavbě. Stačí ji jen zapojit do zásuvky a můžete sekat. Elektrický model sekačky Fieldmann nabídne kvalitní sečení, včetně okrajů trávníku, kde díky speciálně tvarovanému šasi umožní dosekání plochy až ke zdi nebo třeba podél plotů. Výhodou je tichý chod, díky němuž nebudete při práci rušit sousedy. Motor nespaluje žádné palivo, provoz je tím pádem šetrný k životnímu prostředí. Stroj uskladníte téměř kdekoliv, nevyžaduje prakticky žádnou údržbu ani servis. Předpokladem je však elektrická zásuvka v dosahu a při práci starost o to, abyste nepřesekli kabel.

ilustracni Fieldmann_nahled
i (Zdroj: FAST ČR)
Elektrické sekačky jsou oblíbené pro kompaktní rozměry, snadnou manipulaci i přiměřený výkon

Malé elektrické sekačky bez pohonu kol s plastovým šasi vynikají svou lehkostí, takže se hodí i na členitější pozemky, kde je potřeba obsekávat záhony, stromy či keře, takže se se sekačkou více manipuluje. Menší záběr je výhodou, ulehčuje obsekávání detailů. Větší elektrické modely se mohou pochlubit vysokou výkonností a oproti benzínovým modelům i nižší hmotností. Uplatňují se tak především na středně velkých, méně členitých plochách. Oproti malým modelům mají širší záběr, silnější motor a větší sběrný koš. Při práci na rozlehlejších rovných plochách jsou tím pádem výrazně rychlejší. Spínač přes celou šířku madla zvyšuje komfort i při delší práci, umožňuje totiž pohodlnější startování a vedení stroje oběma rukama.

Pro větší plochy a hustší trávu volte sekačku benzínovou

Díky benzínovému pohonu sekačky nebudete potřebovat žádné zdroje elektrické energie, takže se můžete při sekání bez problémů pohybovat i v nejvzdálenějším koutě zahrady. Benzínová sekačka si troufne nejen na rozlehlé plochy, ale také na hustší či delší trávu, a ne zcela rovný terén. Určitou daní za to, že vás nebude omezovat žádná napájecí šňůra či dostupnost elektrické zásuvky, je o něco náročnější údržba.

IMG_3180
i (Zdroj: FAST ČR)
Benzínovou sekačku oceníte na velké zahradě

Menší benzínové stroje se hodí pro zahrádky, kde se velké plochy střídají s členitými. Sekačky s plastovým šasi bez pojezdu jsou cenově dostupné a lehčí, takže se s nimi lépe manipuluje v případě překážek v ploše trávníku, například mezi záhony. Odolnost větším benzínovým sekačkám Fieldmann přináší ocelové šasi. Díky pojezdu však nemusíte stroj obtížně tlačit, jede sám, takže nevadí ani vyšší hmotnost. Sekání trávy na nerovném i svažitém terénu je pak zcela nenáročné. U vyšších modelů si dokonce můžete plynule regulovat rychlost pojezdu podle potřeby.

Pokud máte obavy z problémů se startováním, vyberte si sekačku s elektrickým startérem na klíček, jako je model Fieldmann FZR 4614-BES, kde je startování stejně jednoduché jako v autě. U systému 4 v 1 zase oceníte výběr, jak s posekanou trávou naložit: Kromě sběru trávy či mulčování tato funkce umožňuje ještě trávu vyřádkovat za sekačkou nebo ji odhodit do boku. Měkčená madla sekaček spolehlivě tlumí vibrace. Stroje s kolečky výborně překonávají nerovnosti terénu, výhodou jsou kola uložená na kuličkových ložiscích, což prodlužuje jejich životnost a zlepšuje otáčení.

IMG_3225
i (Zdroj: FAST ČR)
U benzínové sekačky vás nebude omezovat napájecí šňůra

Více na www.fieldmann.cz, prodej v síti partnerů značky.

Naše tipy na sekačky:

Sekačka pro malou zahrádku
Elektrická sekačka Fieldmann FZR 2014-E s příkonem 1 000 W a záběrem sečení 32 cm je malá, ale o to obratnější, a tak je ideální pro malé či členité zahrádky. Součástí sekačky je dělený koš (plast/textil) o objemu 25 l s ukazatelem naplnění. Sekačka Fieldmann FZR 2014-E má 3 polohy nastavení výšky sečení, a to v rozmezí 25–60 mm. Stroj je ideální pro zahrady o ploše cca 250 m2. Díky sklopnému madlu sekačka nebude překážet při uskladnění ani při přepravě. 
FZR 2014-E
i (Zdroj: FAST ČR)
Elektrická sekačka pro malé či členité zahrádky

 

Akumulátorová varianta
Upuštění od kabelu a volba akumulátorové rotační sekačky přinese v praxi jednoduchou obsluhu a zároveň snadnou ovladatelnost. Právě nezávislost na přívodním kabelu napájení je hlavní výhodou rotační akumulátorové sekačky Fieldmann FZR 2110 Li. Posekat menší trávník je možné ihned, bez hledání a natahování prodlužovacího kabelu, který při práci často překáží a omezuje. Akumulátorová sekačka poháněná moderní 40V Li-ion baterií je navíc lehká a vyniká minimálními nároky na údržbu. Výšku sečení lze nastavit do 3 pozic, šířka záběru je 32 cm. Doporučená plocha sečení činí 350 m2. Součástí balení je baterie a nabíječka! 
FZR 2110
i (Zdroj: FAST ČR)
Akumulátorová rotační sekačka s jednoduchou obsluhou a snadnou ovladatelností

 

Sekačka na rozsáhlé trávníky se záběrem 56 cm
Na rozsáhlý trávník potřebujete výkonnou techniku, ideálně nezávislou na elektrické zásuvce. Benzínová sekačka Fieldmann FZR 5611-B s vlastním pojezdem má 4taktní motor OHV 196 cm3. Pohodlně s ní tak posekáte i hustší nebo delší trávník o velikosti až 2000 m2. Výška sečení se provádí centrálně do 6 pozic, záběr nože je 56 cm. Sekačka je vybavena systémem 4 v 1, který umožní kromě sběru trávy do koše o objemu 75 l či mulčování ještě trávu vyřádkovat za sekačkou nebo ji odhodit do boku. 
IMG_3225
i (Zdroj: FAST ČR)
Benzínová sekačka na rozsáhlé trávníky s velkým záběrem

Publikováno: 3. 5. 2020, Autor: FAST ČR (text a foto), Profil autora: Redakce