reklama

Teplo nejen pro podzimní posezení

Také v těchto dnech vzpomínáte na příjemná venkovní posezení s přáteli u dobrého jídla a pití? Můžete si je dopřát i nyní. S výrobky společnosti Meva existuje totiž řada možností jak si zpříjemnit i podzimní posezení v zahradě či na terase.

Teplo nejen pro podzimní posezení

V sortimentu firmy Meva a. s. najdete ucelenou řadu produktů, které vám tuto pohodu dopřejí. Jde o mobilní bytová či zahradní topidla. Znáte je i ze zahradních restaurací, kde jste záviděli hostům, že sedí venku jen tak ve svetru, zatímco vy procházíte okolo v kabátech.

Mnoho zahradních restaurací má i v nevlídném počasí pod pergolou či plachtou na zahrádce hosty, kteří zde sedí a dobře se baví, i když kolem nepanuje zrovna vlídné počasí. Skvělou tepelnou pohodu a pohodlí zajišťují právě zmíněná zahradní topidla, která nejsou jen vkusným doplňkem pro zahrádky restaurací, ale hodí se i pro pergolu na zahradě či terase vašeho domu.

Teplo nejen pro podzimní posezení aneb zahradní hobby topidlo Etna
Teplo nejen pro podzimní posezení aneb zahradní hobby topidlo Etna

Zahradní hobby topidlo ETNA v lakovaném provedení

Zahradní topidla z produkce Meva a.s. mají moderní a přitažlivý design. Jsou skladná a nenáročná na prostor. Manipulace s nimi není těžká díky kolečkům, kterými je každé topidlo vybaveno. Propan – butanovou láhev na 10 kg pohodlně skryje esteticky zpracovaný kryt. Samotná instalace těchto topidel je velmi jednoduchá – topidlo lze sestavit a uvést do provozu během dvaceti minut. A jaké výrobky si můžete pořídit? Firma má hned několik typů. Patří k nim například Zahradní topidlo Baby (TZ 0101) na propan-butan s piezoelektrickým zapalováním, skládacím ramenem a dvoupolohovým regulátorem výkonu, díky němuž lze výkon snížit na polovinu. Amiko (TZ 01006) je praktické jednoduché zahradní infračervené topidlo na propan-butan. Vytváří příjemné teplo v okruhu 2,5 m a je určené pro verandy, terasy či zahrady. Snadno se obsluhuje díky piezoelektrickému zapalování, má i nízkou spotřebu (max. 0,4 kg/h – výkon 5,5 kW). Dodává se s vratnou desetikilogramovou nádobou na PB s obalem v ceně. Lze je umístit do zahradního stolku místo slunečníku. A pak jsou tu zahradní hobby topidla Etna (TZ 02001) v lakovaném a (TZ 01002) nerez provedení. Tato venkovní topidla jsou vybavena kolečky pro snadné přemisťování. Výkon je 12 kW, spotřeba 0,85 kg/h.

Teplo nejen pro podzimní posezení aneb zahradní hobby topidlo Etna
Teplo nejen pro podzimní posezení aneb zahradní hobby topidlo Etna

Zahradní hobby topidlo ETNA v provedení nerez

Bezpečnost především

Zákazníci se často ptají na bezpečnost výrobků využívajících jako médium propan-butan. Otázka je samozřejmě na místě, ale v případě produktů Meva téměř bezpředmětná. Topidla jsou vybavena termopojistným ventilem, který – například v případě pádu uzavře přívod plynu. Dále je topidlo vybaveno pojistkou proti převržení. Ta při náhodném pádu zabrání vzniku požáru. Mezi další funkce topidel patří například elektrické zapalování a regulovaní výkonu, které nám usnadní používaní topidel.

Dalším faktorem ovlivňujícím výběr zahradního topidla je cena. Ta se na trhu pohybuje od 3000 Kč – za modely topidel, která jsou vyrobena ze slabšího materiálu a nemají zmíněné ochranné prvky – až do 10 000 Kč. Vše je závislé na výkonu, funkcí, typu a velikosti produktu. V tomto případě se ale šetřit nevyplatí, protože mnohdy se stává, že levnější topidla jsou v případě některých typů poškození neopravitelná.

S podobnými případy se setkávají i ve společnosti Meva, kde se v servisu dostanou zaměstnancům do ruky levná topidla zakoupená u jiného výrobce a zde musí majiteli sdělit, že ona topidla jsou neopravitelná. Proto je důležité vyhodnotit všechny aspekty, které ovlivňují vaše rozhodování o koupi zahradního topidla.

Bezpečnost především
Bezpečnost především

K nejprodávanějším modelům patří infračervená kamna Relax, vybavená hlídačem spalin, termopojistkou a kolečky. Mají piezozapalování a tři polohy výkonu, spotřeba činí 0,31 kg/h, výkon 4,2 kW.

Každý prostor žádá své

Pro více uzavřené prostory nebo vnitřní nevytápěné prostory jsou určena bytová topidla – zjednodušeně kamna. Ta jsou rovněž vybavena prvky, které vám zajistí pohodu a pocit bezpečí. Nejzajímavější asi bude oxystop – což je jakýsi hlídač spalin – tedy ochrana před náhlým snížením množství kyslíku. Další funkce jako elektrické zapalování, plynulá regulace výkonu jsou shodné se zahradními topidly.

I v tomto případě je důležité zkontrolovat, zda ve výbavě těchto produktů nechybí regulátor s dostatečným výkonem a v balení je vhodná délka hadice. Společnost Meva a.s. toto standardně dodává v balení spolu s výrobky. Jednou ze strategií společnosti je nabízet kvalitní a bezpečné výrobky, které mají dlouhou životnost. Proto je během výroby kladen na tyto aspekty velký důraz. Jaká je nabídka v tomto sortimentu? Vybírat lze z několika typů. Jsou tu například plynová kamna Relax, topidlo Windfire, Ecowind, či ORO 165 nebo dvě verze topidel IRV. Například topidlo IRV 42 (TB 01007) – infračervený mobilní model pro byty s piezoelektrickým zapalováním. Je vybaveno keramickým hořákem hlídačem spalin s automatickým vypnutím topidla a praktickými kolečky. Náplň: propan-butan – 10 kg, spotřeba 0,31 kg/h, výkon 4,2 kW, hmotnost 13 kg, rozměry (š × h × v): 46,5×42,5×77 cm. Provedení Petite IRV je vhodné do malých prostor. Má spotřebu 0,2 kg (výkon 2,4 W a rozměry 33×31,5×52 cm a je vybaveno PB nádobou na 2,5 kg.

Připraveno ve spolupráci s Meva a.s.

Publikováno: 8. 10. 2017, Autor: Elena (text), Meva (text a foto), Profil autora: Redakce