reklama

Svěží mátové variace pro letní grilování

Zahradní párty a grilování k období léta neodmyslitelně patří. Již dávno nejde pouze o plátek masa s chlebem a hořčicí. I Češi jdou s dobou a drží se nejnovějších trendů. Fantazii v grilování se meze nekladou – dopřát si můžete například grilovanou zeleninu nebo ovoce, netradičně upravené masové pokrmy s různými variacemi příloh a originální nápoje či koktejly. Neotřelou chuť ledové máty jim můžete vdechnout za pomoci této čerstvé bylinky. Nechejte se inspirovat například v zahradním oddělení hobbymarketů Hornbach.

Svěží mátové variace pro letní grilování

Mátové variace

Marináda na maso, čerstvé zeleninové saláty nebo mojito? To všechno jsou letní pochutiny, kterým bylinky dodávají na chuti. V nabídce obchodů Hornbach mohou zákazníci nalézt například speciální druhy máty, které se skvěle hodí pro zpestření barbecue pokrmů a nápojů.

Když se máta snoubí s jahodami

Zajímavým druhem této chladivé bylinky je tzv. „jahodová máta“. Jde o zhruba padesáticentimetrovou rostlinku, která voní po sladkých jahodách. Využívá se k přípravě bylinných čajů, ale ideální je také k dochucení grilovaného ovoce, studených ovocných salátů a výborně poslouží jako přísada do marinád na steaky. Silice mentolu ve spojení s ovocnými tóny vám zajistí neobyčejný chuťový zážitek nejen při grilování.

Koktejl aneb zábava pokračuje dál

Koktejl aneb zábava pokračuje dál
Koktejl aneb zábava pokračuje dál
Koktejl aneb zábava pokračuje dál
Koktejl aneb zábava pokračuje dál

Proč si nezpříjemnit čas po letní chutné večeři? Teplé večery přímo vybízejí k přípravě osvěžujících míchaných koktejlů s kapkou alkoholu. Osvědčenou klasikou je kupříkladu Mojito. Příprava se může zdát jednoduchá, velmi však záleží na tom, jaký druh máty zvolíte. V hobbymarketech Hornbach je k dostání svazek této bylinky, který je pro tento koktejl ideální. Tzv. Mojito máta se vyznačuje velmi intenzivní a ostrou mentolovou chutí, kterou pro tyto účely právě potřebujeme. Její pěstování je velmi jednoduché, stačí ji umístit na světlé slunné místo a rostlinka se odvděčí svým vytrvalým růstem a šířením.

Další z variant je například nápoj Hugo, který se připravuje z šumivého vína, bezového sirupu, drceného ledu a máty. Právě pro milovníky tohoto letního koktejlu je v oddělení zahrady k dostání speciální odrůda máty, která se pro přípravu ideálně hodí. Hugo máta se vyznačuje hrubými oválnými listy purpurové barvy a sladší a jemnější chutí, než u ostatních druhů. Jde ji skvěle využít také například jako ozdobu do svěžích zeleninových salátů. S pěstováním jednotlivých odrůd máty pro zpestření vašeho letního jídelníčku vám v hobbymarketech Hornbach rád poradí speciálně proškolený personál.

Publikováno: 23. 7. 2017, Autor: Hornbach (tisková zpráva), Profil autora: Redakce