reklama

Čas na výběr travní sekačky pro vaši zahradu

Pokud chcete mít na zahradě hustý a krásně zelený pažit, pak je nejvyšší čas na to, ho po zimním spánku vzkřísit. Shrabat loňské listí a větvičky, provzdušnit ho, dosít holá místa a trávník posekat zhruba na délku 3 centimetrů. To se rozhodně neobejde bez kvalitní sekačky na trávu. Nejde o frajeřinu, ale o to, aby sekačka odváděla přesně tu práci, kterou má – snadno, bez zbytečné námahy a hlavně kvalitně. Navíc nejde o jednorázovou práci. Sekačka vám musí bezchybně sloužit celou řadu sezón. A o tom už něco vědí v HONDĚ. Zde naleznete pro vaši zahradu a trávník opravdu to nejlepší.

Čas na výběr travní sekačky pro vaši zahradu

Jak na výběr travní sekačky? Stará sekačka – „škubačka“ patří do sběru

Možná máte ještě nyní v živé paměti loňskou lopotu se starou sekačkou. Věčně vyteklý olej nebo benzín, tupé pomlácené žací nože, kolečka spíše k smíchu než k usnadnění pohybu po nerovném terénu zahrady. O tom, že by snad ten předpotopní stroj nastartovala vaše manželka nebo náctiletý potomek, nemůže být ani řeč. Nervy - nervy - nervy, propocená záda, hodiny strávené opravami a trávník? Spíše oškubaný, než posečený… Tak už si dejte říct a odvezte vaši starou sekačku do sběru. Je čas na to, pořídit si nový, výkonný stroj, který trávník poseče bez zbytečné námahy a přesně podle vašich představ.

Jak na výběr travní sekačky? Stará sekačka – „škubačka“ patří do sběru
Jak na výběr travní sekačky? Stará sekačka – „škubačka“ patří do sběru

Motorem to nekončí

V HONDĚ vyrábí travní sekačky již od roku 1978. Můžete si tedy být jistí, že travní sekačky zde prošly celou řadou úprav a inovací přesně dle potřeb a přání zákazníků. Vysoká odolnost, dlouhá životnost a bezchybná výkonnost, to jsou hlavní kréda společnosti. Pro výběr travní sekačky HONDA hovoří i dostatečná prodejní a servisní síť, kde vám s výběrem či servisem poradí proškolení odborníci.

Profi sekačky z řady HRD a HRH uspokojí i ty nejnáročnější profesionály.
Profi sekačky z řady HRD a HRH uspokojí i ty nejnáročnější profesionály.
Sekačka HONDA De Luxe s elektrickým startérem pro náročné uživatele.
Sekačka HONDA De Luxe s elektrickým startérem pro náročné uživatele.

Standardem jsou 4-taktní motory, které zajišťují úsporu paliva, výkon, spolehlivost, bezpečnost a také ekologii. Samozřejmostí je také intuitivní a snadná obsluha a ovládání, pohodlná manipulace a nenáročná údržba.

V nabídce je široká škála modelů sekaček, ze které si vybere každý – ať již majitel malé předzahrádky u chatičky, nebo profíka, který udržuje rozsáhlý porost travní zeleně třeba na své farmě.

Motorem to nekončí
Motorem to nekončí

Výběr nové sekačky na trávu

Při výběru nové travní sekačky je důležité si ujasnit několik základních bodů. Jen tak vyberete takovou, která bude vaší zahradě padnout stejně tak, jako vám padne dobře šitý oblek na míru. I zde je nutné dbát na kvalitu provedení. Zkuste se tedy předem zamyslet a zvážit, zda je otřepané klišé: „Přeci nebudu platit za značku!“, opravdu na místě… Ujasněte si proto hned na začátku, co od sekačky požadujete a jaké na ní budete klást nároky. Při návštěvě autorizovaného prodejce pak společnými silami snadněji vyberete sekačku vám a vašemu trávníku přesně na míru.

 • velikost pozemku – od toho se odvíjí síla motoru a záběr nože
 • členitost pozemku – čím členitější tím menší sekačku s menším záběrem nože potřebujete
 • svahová dostupnost – pro usnadnění práce volte sekačku s pojezdem
 • četnost sekání – pořizujete sekačku na chalupu nebo k domu, kde budete sekat častěji
 • způsob sběru trávy – mulčování, sběrný koš a otázkou je jeho velikost
 • kdo bude trávník sekat – elektrický tlačítkový startér, zajistí, že sekačku bez námahy nastartuje i vaše žena
I malý trávník si zaslouží profesionální přístup elektrické sekačky HONDA.
I malý trávník si zaslouží profesionální přístup elektrické sekačky HONDA.
Motorová sekačka HONDA ze základní řady HRG.
Motorová sekačka HONDA ze základní řady HRG.

Pokud i tak s výběrem travní sekačky váháte a nejste si jistí, pak máte jedinečnou možnost si u autorizovaných prodejců HONDA si nejprve sekačku vyzkoušet. Nemusíte tak kupovat zajíce v pytli, ale stroj, který jste si v reálu skutečně osahali a vyzkoušeli.

Přednosti sekaček HONDA

Originální sekačky HONDA se od běžných strojů liší celou řadou nových technických inovací a vylepšení. Samozřejmostí je pak pětiletá záruka!

 • Systém SMART drive® - kombinace pojezdové převodovky a ergonomického ovládání umožňuje plynule ovládat rychlost jízdy. Sekání kolem záhonů, stromů, plotů či zídek je tak efektivnější a bezpečnější.
 • Variable speed – díky hydrostatiskému tempomatu přizpůsobíte sekačku přesně vašemu pracovnímu tempu
 • Roto stop® - umožňuje vypnout rotaci žacího nože kdykoliv to potřebujete – při vysypávání sběrného koše, přejezdu po nezatravněných plochách apod.
 • Elektrický startér – sekačku nastartujete jednoduše pomocí pouhého otočení klíčku stejně jako u automobilu
 • Automatický sytič – všechny benzínové sekačky HONDA pracují na běžný, bezolovnatý, automobilový benzín
 • Integrovaný mulčovací systém – pohybem páčky sami rozhodnete, zda budete posečenou trávu sbírat do sběrného koše, nebo jí necháte rozdrtit na drobné kousky a zapracovat zpět do trávníku jako přirozené hnojivo, nebo snad obojí?
 • Snížená hlučnost – až o 30 % nižší hlučnost, než je u běžných strojů ocení zejména vaši sousedé
Jedině HONDA sekačky dokáží sběrný koš doslova napěchovat posečenou travou, a to i v případě, že je sečená tráva vlhká!
Jedině HONDA sekačky dokáží sběrný koš doslova napěchovat posečenou travou, a to i v případě, že je sečená tráva vlhká!

Dokonalý sběr posečené trávy

Sekačky HONDA naprosto dokonale sbírají posekanou trávu a doslova napěchují sběrný koš i při vlhké trávě. Jak je to možné? Sekačky Honda jsou opatřeny dvěma nad sebou uloženými noži a travní stébla jsou nasekána na dvojnásobně drobnější kousky, které se snadněji dopraví do sběrného koše a efektivněji objem koše vyplní.

K tomu všemu vám nyní navíc HONDA nabízí od 1.3.2017 ty nejlepší ceny na všechny zahradní stroje. Motorové travní sekačky tak pořídíte již za cenu od 10.490 korun.

Publikováno: 21. 3. 2017, Autor: HONDA stoje (text a foto), Profil autora: Redakce