reklama

Vesuv, který vás zahřeje na terase nebo pod pergolou

Podzim už úplně vystrnadil léto, ale vy byste si rádi ještě poseděli na terase a vychutnali šálek kávy... jenže je tu problém, je vám zima. Chtělo by to zatopit. Zahradní topidla dokáží vyhřát venkovní prostory, ale základní podmínka je, že se tam musí vejít. Topidlo Vesuv není žádný habán, vejde se i pod nižší střechu.

Vesuv, který vás zahřeje na terase nebo pod pergolou

Zahradní topidla najdeme na trhu různá, můžeme si vybírat podle tvarů i barev, ale dost často bývá limitující jejich výška. Dvoumetrový deštník nebo pyramida se nám mohou líbit sebevíc, když ale nemáme dostatečný odstup nad jejich vrškem, pod střechu pergoly, zahradního altánu nebo na terasu je nenacpeme. Zde přichází na řadu nižší varianty a jednou z nich je zahradní topidlo Vesuv od Mevy. S výškou 1360 mm se vejde i pod nižší střechu a při tom má dostatečný prostor okolo hořáku. Celkové rozměry také nejsou velké, jen musí mít ještě místo na zdroj.

Připraveno k připojení
Připraveno k připojení
Čas klidu, teď se topit nebude
Čas klidu, teď se topit nebude

Nebojte se, tento Vesuv na vás nebude chrlit oheň, lávu a kameny, jen příjemné teplo. Zahradní topidlo Vesuv funguje na propan-butan, takže k jeho provozu budete potřebovat ještě lahev se stlačeným plynem. Ta desetikilová by vám měla vydržet na cca 12 hodin provozu a jeho výkon je 11kW. K pohodlí obsluhy přispívá jednoduchá regulace přímo na těle topidla a piezoelektrické zapalování – tedy žádné shánění sirek a opakované pokusy o zapálení hořáku, které kazí zlomyslný vítr. Jen cvak, otočit regulátorem a už se můžete ohřívat.

Regulace výkonu je plynulá
Regulace výkonu je plynulá
Hořák chrání kovová mřížka
Hořák chrání kovová mřížka

Zahradní topidlo Vesuv je potřeba postavit tam, kde je dostatečně větraný prostor, takže jej můžete využít i v dílně, pokud potřebujete rychle přitopit. Můžete si přitopit i pod přístěnkem, kde zrovna rovnáte dříví a pak topidlo zase na malých kolečkách odvézt na terasu nebo pod pergolu, kde jej budete využívat častěji. A když zrovna topit nepotřebujete, přetáhnete přes topidlo obal, aby na něj zbytečně nesedal prach.

Přemýšlíte, zda si pořídit stolní, střední nebo vysoké topidlo? Podívejte se na výběr zde.

Publikováno: 28. 10. 2016, Autor: HobbyPRstudio (text), Meva (foto), Profil autora: Redakce