reklama

Zábrany truhlíků

Okna plná květů splývajících v kaskádách potěší každého kolemjdoucího. Pokud mu ovšem nespadnou na hlavu. To se může snadno stát, nejsou-li truhlíky správně připevněné. Stačí když vyschne substrát nebo se zvedne silnější vítr a váha převislých rostlin převáží truhlík. Jak tedy upevnit truhlík, aby držel na svém místě jako přibitý? Pořiďte si zábranu truhlíků, je z čeho vybírat.

Zábrany truhlíků
Zábrany truhlíků
Zábrany truhlíků
Zábrany truhlíků
Zábrany truhlíků

S upevněním truhlíků na balkony a lodžie většinou problémy nejsou žádné. Jednoduché držáky se vyrábějí většinou z kovu nebo tvrzeného plastu a truhlíky v nich pěkně sedí. Bývají nastavitelné na sílu zábradlí a je možné je koupit jako sadu rovnou s truhlíky. Poněkud složitější to bývá s truhlíky na oknech.

Zábrany truhlíků
Zábrany truhlíků
Zábrany truhlíků
Zábrany truhlíků

Mezi nejznámější druhy zábran truhlíků patří oblíbená květinová ohrádka. Vyrábí se ze dřeva, plastu nebo z kovu, může být i roztahovací jako harmonika, anebo ji tvoří jen jedno či dvě latě. Problémem těchto ohrádek je, že se montují přímo do okna, mezi špalety či na fasády. Pro kutila to sice není nic nepřekonatelného, ale obyvatelé zateplených domů často narazí na zákaz do fasády (kvůli záruce) vrtat. Naštěstí je možné upevnit truhlíky i bez vrtání, a to buď upevněním do okapničky parapetu, anebo instalováním nerezové rozpěry mezi špalety.

Publikováno: 27. 4. 2016, Autor: JARA (text), Pavel Zeman (foto), Profil autora: Redakce