reklama

Se správnými nástroji je zavlažování hračka

Pokud chcete mít zahradu s krásně zeleným trávníkem, záhony plnými barevných květin a úrodou ovoce a zeleniny, nesmíte zapomenout na pravidelné a pečlivé zavlažování. Nejpohodlnější cestu, jak přivést vodu na jakékoliv místo na vaší zahradě, představuje Original Gardena system. Ten nabízí široký sortiment výrobků, které lze použít pro vynikající a bezpečné spojení mezi hadicemi a ostatními výrobky Original Gardena system.

Se správnými nástroji je zavlažování hračka

Spojky jsou konstruovány tak, aby manipulace s nimi byla velmi jednoduchá a aby přinášely vodotěsné spojení nejen mezi vodovodním kohoutkem a hadicí, ale i mezi hadicí a zavlažovacím zařízením. Všechny spojky vydrží dlouhodobou zátěž a jsou kompatibilní s ostatními oblastmi zavlažovacích systémů.

Nová technologie POWER GRIP zaručuje, že všechny komponenty díky speciálně tvarovanému pouzdru s rýhováním dobře drží, montáž je tak naprosto bezproblémová. Měkké plastové úchopy s prohlubněmi zase umožňují pohodlnou manipulaci.

Se správnými nástroji je zavlažování hračka
Se správnými nástroji je zavlažování hračka

Rychlospojka se používá pro rychlé připojení hadice na šroubení u vodovodního kohoutku. Pokud chcete spojení rozpojit, stačí jednoduše zatáhnout oranžový kroužek na rychlospojce směrem dolů. Stopspojku nainstalujte na konec hadice, díky ní se průtok vody automaticky zastaví při výměně koncového zavlažovacího příslušenství, jako je sprcha či zavlažovač.

Dalším praktickým komponentem je průtokoměr Smart Flow, který jednoduše připojíte buď přímo na vodovodní kohoutek nebo mezi zavlažovací zařízení a stopspojku a nabízí čtyři funkce pro měření množství použité vody: spotřebu vody za den, za sezónu, za zavlažovací cyklus a aktuální průtok v litrech za minutu. Spotřebované množství vody lze odečíst kdykoliv na velkém displeji. Pomocí jediného tlačítka pro všechny funkce je průtokoměr snadno ovladatelný.Díky výkyvné spojce na vodovodní kohoutek se vám hadice při zavlažování již nikdy nebude zalamovat a přetáčet. Přípojka má úhel 90° a je otočná o 360°.

Se správnými nástroji je zavlažování hračka
Se správnými nástroji je zavlažování hračka

Záleží již jen na vás a potřebách vaší zahrady, do jakých koncových zařízení vodu s pomocí Gardena systému přivedete. Ať už chcete zalévat rozsáhlé plochy pomocí ručního postřikovače, pravidelně zavlažovat trávník či dávkovat vodu šetrně a po kapkách ke kořenu každé rostliny v záhonku, vždy oceníte jednoduché a precizní provedení všech komponentů Original Gardena system.

Nové zahradní postřikovače a sprchy od značky Gardena jsou navíc vybaveny unikátní ochranou proti proti poškození mrazem, se zazimováním těchto nástrojů si tak nemusíte dělat žádné starosti. Prvky z měkčeného plastu zajišťují mimořádnou odolnost proti poškození v následku pádu. Tyto nástroje navíc vynikají nadstandardní uživatelskou ergonomií, všechny je také lze ovládat jednoduše pouze jednou rukou. Samozřejmostí je možnost dávkování vody dle aktuální zavlažovací potřeby.

Se správnými nástroji je zavlažování hračka
Se správnými nástroji je zavlažování hračka

Gardena Multifunkční sprcha Classic nabízí volbu ze tří druhů vodních paprsků: měkký pro zavlažování individuálních ploch, perličkový pro rostliny v květináčích a 9 bodový plný paprsek ideální pro efektivní čištění na zahradě a kolem domu. Pohodlně si tak vyberete typ paprsků podle aktuální potřeby. Integrovaný filtr lze jednoduše odejmout a vyčistit.

A pokud chcete mít zavlažování zahrady naprosto bez starostí, vybavte ji automatickým závlahovým systémem. Díky němu nemusíte trávit čas zaléváním zahrady, stačí na ovládacím počítači pouze nastavit intervaly zavlažování a moderní technologie odvedou veškerou práci za vás. V takovém případě se určitě vyplatí investovat do senzorové technologie, tvořené čidlem půdní vlhkosti a dešťovým senzorem. Díky ní závlahový systém rozhodne, jestli má v zavlažování pokračovat, nebo to již není zapotřebí, protože je půda dostatečně vlhká nebo právě prší. Tím můžete ušetřit až 70 % vody oproti celoplošnému zalévání, o úspoře času nemluvě.

Se správnými nástroji je zavlažování hračka
Se správnými nástroji je zavlažování hračka

Více informací na www.gardena.cz.

Publikováno: 22. 5. 2015, Autor: Husqvarna (text a foto), Profil autora: Redakce