reklama

Objevte s námi křehkou nádheru rostlin, které si umíěly poradit s drsnými podmínkami suchých pouští

Sukulenty jsou rostliny, které se přizpůsobily drsnému životu v pouštích a polopouštích, kde se musely vyrovnat s déletrvajícími obdobími sucha. Proto dokážou ve svých tělech shromažďovat vodu. Mezi sukulenty patří kaktusy. Pro pěstování doma volte hodně světla a propustný substrát. Pokud jim zajistíte vhodné podmínky, odmění se vám svoji nádherou.

i (Zdroj: Pavel Zeman)
Troufněte si na pěstování kaktusů a sukulentů, není to nic složitého (Zdroj: Pavel Zeman)

Většina kaktusů patří mezi sukulenty, ale sukulenty mohou být i jiné než kaktusy. Svým neobvyklým vzhledem a krásou květů přitahují kaktusy i sukulenty pozornost, ale málokdo ví, že mají i blahodárné účinky na lidský organismus. Pomáhají relaxovat a koncentrovat myšlení. K jejich oblibě přispívá i fakt, že i na malé ploše můžete pěstovat velké množství rostlin zajímavých tvarů a květů.

Ne všechny sukulenty jsou kaktusy
Ne všechny sukulenty jsou kaktusy (Zdroj: Pavel Zeman)
Sukulenty vyžadují hodně světla
Sukulenty vyžadují hodně světla (Zdroj: Pavel Zeman)

Sukulenty jsou pouštní a polopouštní rostliny, které se naučily v těchto extrémních podmínkách přežívat tak, že v sobě dokáží shromažďovat vodu a v obdobích sucha ji zvolna čerpat.

Většinou se vyznačují dužnatými listy nebo stonky a povrchem opatřeným proti vysoušení, a to chloupky, bodlinami nebo voskovitým potahem. Sukulenty nemají vysoké nároky na půdu, potřebují ale dostatek světla a čas od času zalít.

Pěstování sukulentů v nádobách nám umožňuje zajímavé výsadby
Pěstování sukulentů v nádobách nám umožňuje zajímavé výsadby (Zdroj: Pavel Zeman)
Kaktusů existuje spousta druhů, jejich rozmanitost oohromí
Kaktusů existuje spousta druhů, jejich rozmanitost oohromí (Zdroj: Pavel Zeman)

Kaktusy vynikají zejména ve skupinách, jen větší exempláře je vhodnější umístit samostatně, aby vynikla jejich barva, tvar a krása ostnů. Protože kaktusy mají svůj specifický charakter, dají se velmi pěkně a nápaditě kombinovat s různými třeba i exoticky vyhlížejícími doplňky. Dobře vypadají i v malém domácím skleníku, kde mají pro růst optimální podmínky.

Zdroj informací: JARA

Podívejte se, jak pěstovat sukulenty v patrových keramických nádobách:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 4. 2. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.