reklama

Sezona grilování je tady – zvolte kvalitu

S jarní a letní sezonou přichází čas posezení u voňavých pochoutek, připravených na grilu. Jestli jste si jej domů ještě nepořídili a chystáte se na jeho nákup, určitě přemýšlíte, jaký typ si zvolit. Plynový gril, elektrický, nebo ten na dřevěné uhlí či brikety? Záleží na vašem rozhodnutí. Každopádně ale volte kvalitu. A tu vám nabízí například značka Weber.

Sezona grilování je tady – zvolte kvalitu

Grily se v posledních letech staly velmi žádaným sortimentem, nejen pro zahrady, ale také na piknik, na terasu, balkon nebo přímo pro byt. Proto je do svého sortimentu zařadila také firma Vladeko, která se stala prvním certifikovaným prodejním místem Weber World Partner v České republice. Nejde o eshop, společnost disponuje zázemím dvou kamenných prodejen s grily Weber v České republice s největší prodejní plochou nabízející kompletní sortiment grilů i příslušenství Weber v Čechách i na Moravě.

Sezona grilování je tady – zvolte kvalitu
Sezona grilování je tady – zvolte kvalitu

Proč právě značka Weber

Značka Weber je průkopníkem ve výrobě kotlových i plynových grilů a díky zkušenostem patří ke špičce na světovém trhu s grily. Pod značkou Weber či Weber Style najdete také špičkové příslušenství, které k pohodovému grilování neodmyslitelně patří. Když dobře zvládnete přípravu pokrmů před grilováním, s grilem Weber budete hvězdou své gril party a překvapíte všechny hosty řadou vybraných lahůdek. Nabídka značky Weber zahrnuje jak grily na dřevěné uhlí, tak plynové i elektrické.

Proč právě značka Weber
Proč právě značka Weber

Na trhu je k dispozici skutečně velká nabídka druhů a typů grilů. Jak si mezi nimi vybrat? Při rozhodování se zamyslete nad tím, jak často a kde budete grilovat. Důležité také je, kdo většinou bude gril obsluhovat a pro kolik lidí budete (opět většinou) grilovat. A také co budete grilovat. Jiný gril bude vyhovovat těm, kdo na něm bude převážně připravovat rybu, kotletu, špízy nebo zeleninu, jiný gril budou chtít větší kusy masa a kdo se chystá třeba na selátko, bude potřebovat opět jiný typ grilu. Důležitým parametrem při výběru jsou samozřejmě také finance a otázka, kde bude gril uskladněn po sezoně.

Proč právě značka Weber
Proč právě značka Weber

Dalšími důležitými parametry, které by měly výběr grilu ovlivnit, je snadná manipulace, stabilita, bezpečnost používání, výbava grilu – tedy odkládací plochy, polohování roštu, poklop a další příslušenství. Význam má také záruka, opravárenský servis, návod k použití v češtině apod. A v neposlední řadě by se vám gril měl líbit.

Grily na dřevěné uhlí

Grily Weber na dřevěné uhlí patří ke světové špičce mezi kotlovými grily. Tento typ grilu způsobil skutečnou revoluci v grilování (a proto také patří k nejvíce napodobovaným výrobkům). Ovšem pouze značka Weber nabízí produkty z prvotřídní americké ocele, porcelánem smaltovaný poklop i kotel pro rovnoměrný přenos tepla, nerezavějící hliníkové ventily, rukojeti z nylonu, vyztužené skelnými vlákny, One-Touch cleaning systém, perfektní servis a dlouholetou záruku. K těmto grilům patří například grily pro barbecue a pikniky v přírodě Smokey Joe Originál 37 cm v černé barvě, Smokey Joe Premium 37 cm, který je v nabídce mnoha barev od černé, přes šedou, cihlovou, bílou, šalvějovou nebo modrou.

Grily na dřevěné uhlí
Grily na dřevěné uhlí
Grily na dřevěné uhlí
Grily na dřevěné uhlí

Pro uživatele, kteří si chtějí koupit klasický kotlový gril jako cenově výhodný počáteční model, je ideální typ Bar-B-Kettle nebo Compact Kettle. A pak jsou tu One-Touch Original modely s klasickým kotlovým grilem s integrovaným teploměrem a patentovaným One-Touch čistícím a větracím systémem.

Tato řada je zakončena modely Pro Classic Station a de Luxe s odkládacími plochami. Na špičce pak stojí model Weber Performer 57 cm. Má zabudovaný patentovaný čistící a větrací systém One-Touch s odnímatelnou hliníkovou miskou k zachycení popele. V základní výbavě je zabudovaný teploměr ke správné regulaci teploty, dva koše na brikety Char-Basket a systém plynového zapálení Touch-N-Go k provozu s Weber plynovými kartušemi. Také je zde nádoba na zásobu grilovacího uhlí. Gril je vhodný pro přímé i nepřímé grilování. Mít můžete také udírnu Smokey Mountain Cooker nebo ohniště Smokey Mountain Cooker.

Grily na dřevěné uhlí
Grily na dřevěné uhlí

Plynové grily

Větší komfort nabízejí plynové grily. Tato značka přináší grily s extrémně dlouhou životností, která vychází ze špičkových materiálů a kvalitního zpracování, výborného designu. Od jiných značek se odlišují například patentovaným systémem Flavourizer, zápalným systémem Crossover, zapalovací komorou Gascatcher, ochrannými kroužky proti hmyzu Spider Stoper či nerezovými hořáky.

Plynové grily
Plynové grily
Plynové grily
Plynové grily

Ze široké nabídky jmenujme například malý a výkonný gril Weber Q 100 Titan, pro grilování doma i na cestách, nebo Q 120 Stand, což je malý, ale přesto výkonný plynový gril pro domácí grilování.

Pro milovníky grilování je určen gril Spirit E – 210, více vybavený Spirit E-320, nebo grily, vybavené pojízdnou konstrukcí a velkými plochami pro grilování, termosondami a aroma kolejnicemi, které chrání hořáky a pokrm před pokapáním tukem a připálením.

Elektrické grily

Elektrické grily Weber lze doporučit tam, kde není možné použití klasických grilů. Hodí se pro grilování na terase, lodžii či balkonu, ale také přímo v bytě. Grilování na elektřině patří k nejúspornějším způsobům grilování. Přitom nemusíte mít obavu, že se připravíte o skvělou chuť grilovaného jídla.

Začínají modelem Q 140, což je malý, ale vynikající elektrický gril. Je to výsledek evoluce ve světě elektrických grilů. Díky jeho velikosti jej oceníte v bytech a na menších balkonech.

Pro nezaměnitelné aroma grilování není rozhodující typ zdroje tepla, ale teplota. Elektrické grily pracují s velkým žárem, který se optimálně využívá při grilování s poklopem a který na grilovaném pokrmu vytváří neodolatelný otisk grilovací mřížky. Ke grilu si můžete dokoupit ochranný obal a pojízdný vozík. Tento model stojí okolo 6490 Kč a vyrábí se v několika barevných provedeních včetně růžové. Dalším elektrickým modelem je Q 240 s grilovací plochou 54x39 cm. K tomuto modelu lze dokoupit odklápěcí poličky, ochranný obal a grilovací náčiní. Oba modely jsou k mání také jako Stand s postranními poličkami a podstavcem.

Ke grilům Weber si můžete pořídit bohaté příslušenství jako jsou například zástěry, grilovací náčiní, odklápěcí poličky, kartáče, komínový startér, kuchařku, lopatky na pizzu, BBQ náčiní a další.

Elektrické grily
Elektrické grily
Elektrické grily
Elektrické grily

Společnost Vladeko nabízí také řadu zajímavě řešených grilů na dřevěné uhlí Smoky fun s udírnou nebo bez udírny a také zahradní krby, které stále více získávají na oblibě.

Další informace na www.grilykrby.cz.

Publikováno: 13. 5. 2012, Autor: L. Nová (text), Vladeko (foto), Profil autora: Redakce