reklama

Šťáva pro Váš trávník

Tráva se zelená a roste, sekačky vyjíždějí na trávník. Čím častěji je trávník sečen, tím bude hustší. Ovšem platí ještě jedno pravidlo – čím častěji je trávník sečen, tím vydatněji potřebuje pohnojit. Jinak se hebkého zeleného koberce nedočkáte, ačkoli do sečení i zálivky vložíte mnoho času a práce. Hnojení trávníku proto nesmíte zanedbat.

Šťáva pro Váš trávník

Trávník v zahradě slouží podobně jako koberec v bytě. Spojuje jednotlivé části zahrady, jednolitá zelená plocha působí klidným dojmem a dává vyniknout okrasným výsadbám. A jako po měkkém koberci se po trávníku i příjemně chodí a běhá. Jak však dosáhnout toho, aby byl po celé léto sytě zelený, hustý, jemný, zkrátka skutečně krásný na pohled a příjemný na dotek? Recept je poměrně jednoduchý: sečení, zálivka a hnojení. Zvláště na poslední bod se občas zapomíná, ale jeho šizení se na trávníku brzy viditelně projeví.

Floria: Výživa pro trávník
Floria: Výživa pro trávník

Správná výživa pro zdraví a krásu

Bez dostatku živin strádají lidé, zvířata i rostliny, tedy i traviny. Volně rostoucí trávě na louce, sečené jen dvakrát za rok, stačí výživa, kterou jí půda a slunce poskytne. Ale na jednou až dvakrát týdně sečené okrasné trávníky anglického typu je kladena mnohem větší zátěž. Neustálý růst je značně vysiluje. Živiny z půdy proto poměrně rychle vyčerpají a pokud jim nedodáte nové, začnou strádat. Trávník pak roste pomaleji, řídne, ztrácí pěknou barvu i odolnost. Řešení je přitom jednoduché – pravidelné hnojení kvalitními hnojivy, které jsou šity okrasnému trávníku přímo na míru.

Pokud chcete svoje povinnosti v létě zúžit na minimum, nemusíte dokonce myslet ani na pravidelné hnojení a přesto může být váš trávník ve skvělé kondici. Pokud mu dopřejete hnojivo FLORIA Multigreen, bude po jediné aplikaci živinami zásobován po dobu několika měsíců (například při teplotě okolo 21 C° působí hnojivo po 4 měsíce). Hnojivo FLORIA Multigreen kořenům trav dávkuje živiny postupně podle jejich potřeb. Část živin působí jako startovací dávka s rychlým účinkem, druhá část se do půdy uvolňuje dlouhodobě.

Správná výživa pro zdraví a krásu
Správná výživa pro zdraví a krásu

A plevel zmizí sám?

Díky hnojení bude trávník svěže zelený, hustý, zdravý. Ovšem sečení, zálivka ani hnojení jej nezbaví poslední vady na kráse – dvouděložného plevele (pampelišek a jitrocele, které své široké přízemní listové růžice rozpínají na úkor trav, šťovíku, sedmikrásek a dalších nežádoucích rostlin).

A plevel zmizí sám?
A plevel zmizí sám?

Trávníková hnojiva bohužel svědčí nejen travám samotným, ale i jejich konkurenci. Nezbývá než plevel odstranit (likvidovat) mechanicky nebo herbicidem – anebo nechat speciální hnojivo, aby udělalo téměř veškerou práci za vás. FLORIA Travin stačí rozhodit po trávníku, aby trávy dostaly potřebnou výživu a zároveň byly zbaveny plevele. Hnojivo Travin totiž obsahuje selektivní herbicidy, které likvidují dvouděložné rostliny, trávám však v nejmenším neublíží. Docílit dokonalého anglického trávníku lze díky tomuto komfortnímu hnojivu rychle a jednoduše.

A plevel zmizí sám?
A plevel zmizí sám?

Trávník bez krtinců

Trápí vás na pěstěném trávníku krtince, které pracovití krtci každou noc vytvoří? I zde vám, ač to zní poněkud překvapivě, pomůže hnojivo. FLORIA Trávníkové hnojivo s odpuzujícím účinkem proti krtkům 2 v 1 je novinka určená pro trávníky jež se rozhodli obdělávat krtci. Jeho pravidelným používáním dodáte do půdy společně se živinami i aromatické látky, které jsou krtkům nepříjemné. Již po dvou aplikacích dochází k vypuzení nezvaných hostů z přihnojované plochy na méně exponovaná místa zahrady či jejího okolí, kde neškodí, ale naopak provzdušňováním půdy a likvidací hmyzu pomáhají. Hnojivo navíc díky zeolitové složce provzdušňuje půdu a poskytuje tak travám ideální podmínky pro zdravý růst.

Trávník bez krtinců
Trávník bez krtinců
Trávník bez krtinců
Trávník bez krtinců

Více informací naleznete na www.floria.cz.

Publikováno: 4. 5. 2012, Autor: AGRO CS (text a foto), Profil autora: Redakce