reklama

Koutek pro relaxaci i prostor pro stolování vytvoří zahradní nábytek

Pro odpočinek na zahradě nepotřebujete mnoho. Relaxační koutek můžete vytvořit i na pár metrech čtverečních. Stačí k tomu zahradní lehátko nebo stolek a pohodlná křesílka, a pak už jen pěkné počasí. Zahradní nábytek můžete vybírat i z letošních novinek FIELDMANN.

i (Zdroj: FAST ČR)
Koutek pro relaxaci i prostor pro stolování vytvoří zahradní nábytek (Zdroj: FAST ČR)

Zahradní nábytek s kouzlem přírodního materiálu

Pro svou nadčasovost, zdravotní nezávadnost, dlouhou životnost, ale hlavně kouzlo přírodního materiálu, se u zákazníků dřevěný zahradní nábytek těší stále vysoké oblibě. Dřevěný zahradní nábytek FIELDMANN je vyroben ze dřeva tropické akácie, které se vyznačuje nejen vysokou tvrdostí a robustností, ale i odolností proti povětrnostním vlivům, stárnutí a biologické degradaci. Dřevo akácie je pro zahradní nábytek ideálním materiálem, je totiž mimořádně trvanlivé, tuhé a odolné proti plísním i škůdcům. Dřevěný nábytek navíc disponuje odolnými pevnými mosaznými spoji, včetně pojistek proti samovolnému složení.

MOLLY: Stůl tak akorát pro čtyři

Optimální prostor pro posezení u oběda nebo sklenky vína ve čtyřech nabídne sestava zahradního nábytku Molly z tvrdého dřeva tropické akácie. Součástí setu je prostorný skládací stůl s otvorem pro slunečník a čtveřice skládacích, ergonomicky tvarovaných křesel s područkami. Výplň křesel je tvořena odolnou umělou textilií, která se ani na přímém sluníčku nerozpálí a je zcela bezúdržbová. Textilní výplet je tak měkký, že snadno nahradí i podsedáky. 

Molly
i (Zdroj: FAST ČR)
Set zahradního nábytku Molly je z tropické akácie

Bezúdržbový nábytek z umělého ratanu

Vzhled povrchu nábytku z umělého ratanu se podobá přírodnímu výpletu, je však mnohem odolnější. Plastová vlákna jsou pružnější než přírodní, a je tak menší pravděpodobnost, že se poničí. Zároveň se tento typ nábytku díky lehké kovové kostře svou hmotností blíží plastovému. Jemu se podobá také svou mimořádnou odolností. Nábytku z umělého ratanu nevadí déšť ani prudké slunce a díky tomu jej nemusíte schovávat. Je zcela bezúdržbový.

SOPHIE: Relax v pohodlné sedačce

Aby se vám na terase dobře relaxovalo, vybavte ji pohodlnou sedačkou. Konstrukce sestavy SOPHIE je vyrobena z pevných profilů opředených vysoce odolným umělým ratanem. Prostor pro posezení nabídne sedačka, dokonalý odpočinek umožní lehátko. Součástí sestavy SOPHIE je konferenční stolek s tvrzeným sklem pro menší občerstvení nebo nápoje. Opravdu měkké posezení vás čeká díky poduškám v krémovém odstínu, které jsou součástí sestavy. Kromě zadních a sedacích polštářů zahrnuje sestava i dva dekorační polštářky. 

i (Zdroj: FAST ČR)
Sestava zahradního nábytku SOPHIE je vyrobena z umělého ratanu

Kovový nábytek je pevný a bytelný

Pevnost, bytelnost a stabilita patří mezi hlavní výhody kovového nábytku. Takový nábytek nevrže, nekýve se, přitom má však nízkou hmotnost a umožňuje snadnou manipulaci. Pozornost nevyžaduje ani údržba – nábytek stačí omýt mýdlovou vodou a opláchnout. Povrch není nasákavý, takže mu nevadí ani déšť a sníh, ale ani prudké slunce, plísním a škůdcům nechutná. Moderní povrchové úpravy zajistí odolnost proti korozi. Výplň kovových křesel tvoří odolná a pružná syntetická tkanina, která se ani na přímém sluníčku nerozpálí a je rovněž bezúdržbová, navíc nábytek odlehčuje, což oceníte při přenášení. Nábytek je na pohled nadčasový, hodí se na balkon, terasu i na zahradu, snadno jej zde sladíte s okolím.

MELISA LIGHT má křesla s měkkým výpletem

Exkluzivní kovová sestava MELISA LIGHT kombinuje moderní stylový vzhled a dokonalé pohodlí pro stolování. Sestavu tvoří stůl s deskou z černého tvrzeného skla, 6 polohovatelných křesel s loketními područkami a slunečník s béžovým potahem. Zádovou opěrku křesel si dle potřeby nastavíte do 5 různých poloh. Pevná, ale zároveň lehká konstrukce nábytku je bezúdržbová a mimořádně odolná nepřízni počasí. Stejnou odolností vyniká i výplet tvořený dvojitou prošívanou syntetickou tkaninou. Ta je navíc tak měkounká, že může snadno nahradit i potahy se sedáky. Variantou této sestavy je MELISA DARK se slunečníkem v černé barvě. 

MELISA LIGHT_mensi
i (Zdroj: FAST ČR)
Kovová sestava zahradního nábytku MELISA LIGHT

Zahradní nábytek FIELDMANN lze dovybavit speciálními potahy v mnoha barevných provedených, které jsou vyrobeny tak, aby odpovídaly rozměrům a tvaru lehátek a křesel. Pevný 100% polyester (180 g/m2), ze kterého se potahy šijí, je opatřen voděodolnou impregnací pro případ, že potahy zapomenete schovat před deštěm. Kapky se tak po povrchu jednoduše skutálejí. Tloušťka potahů FIELDMANN je minimálně 5 cm pro opravdu měkké posezení.

Více o dalších typech zahradního nábytku na www.fieldmann.cz.

Publikováno: 9. 5. 2020, Autor: FAST ČR (text a foto), Profil autora: Redakce