reklama

Zatravňovací dlažby pro kvalitní životní prostředí

Vegetační nebo také zatravňovací dlažba je skvělým kompromisem pro plochy vydlážděné i zatravněné. Tyto dlažby jsou vyráběny z kvalitního vibrolisovaného betonu pro dokonalé zpevnění plochy a zároveň jsou opatřeny otvory nebo mezerníky pro zatravnění. Zatravňovací dlažba má i jiné přednosti - pomáhá k zamezení masivního povrchového odtoku vody a vrací vodu přímo na místě zpět do půdy.

i (Zdroj: BEST)
Zatravňovací dlažby pro kvalitní životní prostředí (Zdroj: BEST)

Hledáte dlažbu, která bude mít moderní vzhled a zároveň zachová zahradu v dokonalé harmonii s přírodou? Pak se seznamte s výrobkovou řadou zatravňovacích dlažeb od společnosti BEST.  Jejich výběrem získáte jedinečnou kombinaci nového designu, pohodlného využití a ekologicky přijatelného řešení pro kvalitní životní prostředí.

Už název nejnovějších zatravňovacích dlažeb BEST – AKVABELIS a BEST – AKVALINES napoví, že jde o dlažby, které se vám postarají o přebytečnou vodu na dlažbě a nezpůsobí na pozemku žádné katastrofy.

i (Zdroj: BEST)
Zatravňovací dlažba BEST – AKVALINES, přírodní

Společným prvkem pro tyto dlažby jsou také nálisky vymezující třícentimetrové spáry. Vzniklé otvory mezi dlažbami je možné zasypat drobným štěrkem nebo zeminou smíchanou s travním osivem. Pro lepší vsakovací vlastnosti se doporučuje použít drobný štěrk. Tato volba je také vhodnější do míst, kde nebude vegetaci věnována dostatečná péče. Pokud zvolíte pro zaspárování zeminu a travní osivo, musíte počítat s náročnější údržbou. Beton se v teplých dnech dokáže nahřát na teploty, které trávníku příliš nesvědčí, proto je důležité během léta trávník pravidelně zalévat. Odměnou vám pak bude pohled na překrásnou plochu dokonale ladící s přírodou. 

17_MG_5329_akvalines_col-brilant_2
i (Zdroj: BEST)
Zatravňovací dlažba BEST – AKVALINES, colormix brilant

Na rozdíl od tradičních průmyslových zatravňovacích dlažeb je předností těchto nových dlažeb rovný povrch a dostatečně velká plocha umožňující bezproblémovou chůzi. Jejich tvar a rozměr je navržen tak, aby byl kombinovatelný s moderní dlažbou BEST – BELEZA a BEST – BELISIMA. Na výběr je několik barev, vybírat můžete jednobarevné dlažby nebo velmi žádané colormixy. K vytvoření těchto nepravidelných odstínů dlažeb jsou použity kvalitní zahraniční barvy a jejich mícháním vznikne velmi přirozený efekt teplých i studených odstínů.

19_MG_3792_akvabelis_colormix etna
i (Zdroj: BEST)
Zatravňovací dlažba BEST – AKVABELIS, colormix etna

Ať už vás zaujala zmíněná zatravňovací dlažba nebo hledáte jiné dlažby pro vaši zahradu, doporučujeme navštívit vzorkovny a podnikové prodejny BEST. 8 míst České republiky nabízí největší venkovní i vnitřní vzorkovny. Není nic lepšího, než si dlažbu prohlédnout, osahat povrchovou úpravu nebo se po dlažbě projít. Hned budete vědět, která je pro vás tou pravou. A pokud budete potřebovat poradit s výběrem či výpočtem, ochotně se vám budou v prodejně věnovat.

_MG_6288_vzorkovna
i (Zdroj: BEST)
Venkovní vzorkovna BEST Lučice u Chlumce nad Cidlinou

Více na www.best.info nebo na infolinkách + 420 800 858 858, + 420 800 848 848. 

Publikováno: 16. 11. 2020, Autor: BEST (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.