reklama

Pěstování muškátů nebylo nikdy jednodušší! Prima DOMA Box MUŠKÁTY je tu!

Mít rozkvetlé muškáty za oknem v truhlíku nebo na balkóně je snem mnoha pěstitelů. A tak na jaře nakoupí nové sazeničky a šup s nimi do hlíny. A další rok znovu. Zkuste to jinak. Pořiďte si naprostou novinku na trhu - sadu pro předpěstování muškátů Prima DOMA Box MUŠKÁTY.

i (Zdroj: Prima DOMA)
Díky Prima DOMA Boxu si vypěstujete muškáty ze semínek (Zdroj: Prima DOMA)

Také vám vykvetly nádherné vzpřímené muškáty ve všech truhlících či květináčích? Lídě a Honzovi muškáty nádherně kvetly řadu měsíců prakticky až do podzimu. Lída si posteskla, že je veliká škoda, že může na zimu uskladnit jen několik málo rostlinek pro další rok. Honza je na tom podobně. Uskladnil si na zimu tři truhlíky v garáži a zbytek musel zlikvidovat.

Kvetoucí muškáty
i (Zdroj: Prima DOMA)
Letos se muškátům dařilo

Ale pokud byste se chtěli již v zimě připravovat na jaro a mít pak truhlíky plné muškátových květů, Lída s Honzou mají pro vás řešení. Připravili kompletní sadu pro předpěstování muškátů Prima DOMA Box MUŠKÁTY. Dali dohromady vyzkoušené postupy na předpěstování sazeniček a prověřená semena, a vznikl tento box.

Lída Dušková a Honza Kopřiva s muškáty
i (Zdroj: Prima DOMA)
Muškáty vypěstované ze semínek vám udělají radost

Co je Prima DOMA Box MUŠKÁTY?

Vlastnoručně vypěstované rostliny vám udělají radost a zaplaví vaše okna, balkony a terasy nádhernými vzpřímenými květy. Box obsahuje vše potřebné pro předpěstování sazeniček vzpřímených muškátů: jifjy, semínka muškátů, zástěru, pinzetu, plastovou krabičku. A jako bonus navíc kouzelnou papírovou krabičku, ve které naleznete podrobný návod na pěstování muškátů; deníček našich muškátů pro pěstitele, kde můžete např. se svými dětmi vyplňovat jednotlivá data podle toho, jak vám muškáty porostou; omalovánky „Srdíčko“ pro děti, které mohou vymalovat pro svou maminku, babičku, pro radost vašich milých; dárkové jmenovky k vystřižení.

Prima DOMA Box MUŠKÁTY
i (Zdroj: Prima DOMA)
Sada obsahuje vše pro předpěstování muškátů

Jak postupovat při pěstování?

Nejpozději do konce února musíme začít s výsevem. Do plastové krabičky vložíme jiffy vyznačenou jamkou nahoru. Zalijeme vodou, jiffy budou plavat, ale toho se vůbec není třeba obávat. Za cca 3 minuty vodu zcela vsáknou. Pokud jejich povrch není mokrý, přidáme vodu. Přiloženo pinzetou vložíme do jamky v jiffu po 1 semínku. Lehce přitlačíme, ale jen tolik aby bylo stále vidět. Přiklopíme víčkem a dáme na místo, kde bude teplota alespoň 24 °C. Pravidelně doléváme vodu, jiffy nesmí vyschnout. Do týdne se objeví děložní lístky. 

Malý muškát v jiffu
i (Zdroj: Prima DOMA)
Z jiffů vyrostou mladé rostlinky

Přemístíme na co nejsvětlejší místo, aby se rostlinky nevytahovaly za světlem. Jakmile na muškátech vyroste několik pravých listů a rostliny dostatečně prokoření, můžeme přesadit. Odstraníme opatrně obal z jiffu, zasadíme do květináče či truhlíku a postavíme na slunné a teplé místo, kde zůstane až do druhé poloviny května. V tuto dobu můžeme přemístit ven.

Rozkvetlý truhlík
i (Zdroj: Prima DOMA)
Balkony byly krásně rozkvetlé

 

Publikováno: 15. 11. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce