reklama

Kalendář pro zahradníky: Duben

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým dubnový kalendář pro zahradníky může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

i (Zdroj: pixabay.com)
Co nám velí dubnový kalendář?

Na co se podle zahradnického kalendáře připravit

Zahrada se už snad opravdu probouzí k novému životu, vše roste, navzdory předešlým studeným dnům, a tak se snad dočkáme i prvních květů. Každý zahrádkář nyní tráví každou volnou chvilku na zahradě.

Vysévejte další druhy letniček i zeleniny, některé druhy už můžete vysévat rovnou do volné půdy, pokud není příliš studená. Dříve vyseté letničky i zeleninu ve skleníku protrhejte a přepíchejte.

Předpěstovaná sadba
i (Zdroj: pixabay.com)
Předpěstovaná sadba

Pařeniště a skleníky za teplých slunečných dní otvírejte a větrejte. Většinou už můžete odstranit zateplovací kryty a nahradit je stíněním. Pečlivě kontrolujte výskyt slimáků a hlemýžďů, ale i dalších škůdců, proti kterým je dobré začít včas bojovat.

Pozor na slimáky!
i (Zdroj: pixabay.com)
Pozor na slimáky!

Vyčistěte, opravte a pak osaďte truhlíky a závěsné misky, které příští měsíc půjdou ven. Zatím je nechte doma na parapetu či ve skleníku. Postupně je otužujte. Rané druhy brambor nakopčete a dále sázejte pozdější odrůdy. Můžete začít s pravidelným sekáním trávy. Začněte s postupným vysazováním mečíků a lilií. Postupným proto, aby také postupně nakvétaly. Začněte s pravidelným přihnojováním jahodníků.

Pečujte o jahodníky
i (Zdroj: pixabay.com)
Pečujte o jahodníky

Do skleníku vysaďte sazenice rajčat, okurek i paprik. Můžete vysévat nové trávníky, staré pravidelně sečte a přihnojujte a prořežte nožovými hráběmi. Od dubna je také čas začít přikrmovat ryby v jezírku.

Jezírko s kapříky
i (Zdroj: pixabay.com)
Jezírko s kapříky

Zdroj informací: rostlinky.cz

Publikováno: 1. 4. 2024, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce