reklama

Jak šikovně označit květináče s bylinkami: Už nikdy se nemůžete splést

Přinesli jste si z obchodu voňavé bylinky, ale ty jsou zasazené do nevzhledných plastových květináčů, které moc parády nedělají. Přesaďte tedy rostlinky do elegantnějších květináčů hliněných a my vám poradíme, jak je pěkně označit jménem.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Co budete potřebovat na značení květináče s bylinkami

  • vzrostlé bylinky
  • hliněné květináče
  • samolepicí tabulovou fólii
  • nůžky
  • fix na černou tabuli

Jak budete postupovat při značení květináče s bylinkami

Rostliny vyndejte z plastového květináče a přesaďte do nového hliněného. Místo obyčejného hliněného však můžete použít i různě barevné plastové obaly, které vám rozzáří okno v kuchyni, kam bylinky umístíte. 

Bylinky vyjměte z původního obalu
i (Zdroj: Publishers)
Bylinky vyjměte z původního obalu

Ze samolepicí tabulové fólie vystřihněte jmenovky, nalepte je na květináče a bílým fixem na tabuli jednotlivé květináče popište názvy bylinek. Samolepicí tabulovou fólii seženete v obchodech pro kutily, nebo v různých e-shopech. Stojí v závislosti na velikosti návinu od 50 Kč. 

Cedulkou označte název
i (Zdroj: Publishers)
Cedulkou označte název

Nezapomeňte na každodenní péči o bylinky. Pravidelně je zalévejte, roste a odstraňujte zaschlé části rostlin. Květináče na bylinky vám mohou posloužit i na další várku rostlin z obchodu. Nápisy, napsané fixem na tabuli, můžete jednoduše smazat a napsat nové. Kromě nápisů můžete připojit i různé malůvky, záleží, jak moc si chcete s dekorováním květináčů pohrát. 

Zdroj: Receptář prima nápadů

Publikováno: před dvěma dny, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce