reklama

Základní vybavení, bez kterého by zahradničení byla zbytečná dřina: rýč, hrábě a spol.

Úroda ze zahrádky chutná nejlépe, o tom žádná. Vlastnoručně vypěstované ovoce, zelenina i květiny jsou bezva a určitě za trochu námahy stojí! A když si pořídíte kvalitní ruční nářadí, tak vám práce půjde pěkně od ruky.

Teleskopický rýč

Rýč SmartFit teleskopický, špičatý
i (Zdroj: Fiskars)
Rýč SmartFit teleskopický, špičatý

Vlastně celá rodina může používat stejné nářadí, pokud si pořídíte rýč teleskopický. Délku lze jednoduše měnit od 1050 do 1250 mm, takže každý může každý pracovat v co nejvhodnější poloze. Nové rýče a vidle jsou velmi lehké, vhodné i pro lidi s menší silou. Čepel je z kvalitní kalené oceli, násada z ocelové trubky a držadlo z polyamidu. Pohodlný tvar a velikost držadla usnadňuje práci.

Nezapomeňte na vidle

Vidle kompostové Xact
i (Zdroj: Fiskars)
Vidle kompostové Xact

Klasické vidle „čtyřky“ mají dlouhé špice pro snadnou manipulaci s kompostem, trávou a natí, hnojem nebo slámou. Široce rozložené pevné ocelové hroty jsou ideální pro zvedání objemných materiálů. Vidle se třemi hroty jsou určeny na práci se senem.

Nenahraditelné hrábě

Hrábě Light lehké, zahradní
i (Zdroj: Fiskars)
Hrábě Light lehké, zahradní

Jsou výborným pomocníkem při čištění trávníků a záhonů, hrabání listí či jiné práci na zahradě. A i když dnes mají zahrádkáři k dispozici vertikutátory, mulčovací sekačky, foukače či vysavače na listí, hrábě k základní výbavě patří stále.

Nůžky prostě musíte mít

PowerGear X nůžky zahradní převodové dvoučepelové
i (Zdroj: Fiskars)
PowerGear X nůžky zahradní převodové dvoučepelové

Ať už pěstujete cokoliv, univerzální zahradní nůžky se budou vždycky hodit. Rozhodně by měly mít ergonomicky tvarované držadlo, aby padly pěkně do ruky a pohodlně se vám s nimi stříhalo.

Bez rukavic ani ránu

Rukavice pracovní Fiskars
i (Zdroj: Fiskars)
Rukavice pracovní Fiskars

Dobrý zahradník se neobejde bez páru pevných zahradnických rukavic. Užijete je, když stříháte keře růží nebo když si potřebujete chránit ruce před vznikem puchýřů při rytí anebo když potřebujete bezpečný úchop při sekání dřeva. Pořiďte si kvalitní zahradní rukavice z prodyšných přírodních materiálů (kůže, bavlna), na gumu a plast zapomeňte. Bavlněné nebo polyamidové rukavice se hodí především pro okopávání a plení, při práci s růžemi oceníte bavlněné máčené v latexu.

Prima tip: Odplevelování bez ohýbání

Vytrhávač plevele Light
i (Zdroj: Fiskars)
Vytrhávač plevele Light

Vytrhávač plevele je důmyslný vynález pro snadné a ekologické odstranění plevelů z vašeho trávníku. Je lehký a je snadné s ním pracovat. Jeho čelisti z nerezové oceli uchopí kořeny ve větší hloubce. Práce s ním je pohodlná. Plevel nemusíte vykopávat, ani se k němu shýbat. Je určen k ničení plevelů bez použití chemie.

Publikováno: 5. 6. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.