reklama

Ozvláštněte vaši terasu či balkon lehkými betonovými květináči

Designové květináče z tenkostěnného betonu se stanou ozdobou vaší terasy nebo balkonu. Na pár metrech si můžete vypěstovat zelenou oázu, místo, které se stane vaším malým rájem v džungli velkoměsta.

i (Zdroj: PRESBETON Nova)
Květináče z tenkostěnného betonu ocení zejména majitelé střešních teras a balkonů (Zdroj: PRESBETON Nova)

Jestli jste někdy byli například ve slunné jižní Itálii, jistě si vybavíte pěstěné dvorky místních domů plné terakotových květináčů s bujnou vegetací. Svou roli hraje nejen mírné klima, které neklade přílišné nároky na údržbu zeleně a její výběr, ale i temperament místních lidí, kteří ctí krásu a vidí ji doslova v maličkostech. Ať už máte pouze malý balkon, terasu nebo malou předzahrádku, věřte, že péče a starostlivost je vidět i na pár metrech čtverečních.

Květináče musí odolat větru i dešti

U nás samozřejmě musíme brát ohled na proměnlivé počasí a velké teplotní výkyvy v rámci roku, ale přesto je možné najít vhodnou výsadbu, která vydrží v odolných květináčích během teplé sezóny ale i celoročně. Kromě výběru odolné zeleně je pro úspěšnou výsadbu nutná sázka na kvalitní květináče. Ty by měly, zvláště pokud budou umístěny na návětrných stranách, vykazovat vysokou stabilitu. Vhodnější jsou typy s rovnými stranami než kónické tvary s užší základnou. Pokud necháváme květináče venku celoročně, je dobré sáhnout po mrazuvzdorné variantě. Klasická terakota tak není úplně vhodná.

Tenkostěnné betonové květináče nezatíží lehké konstrukce

Zajímavou novinkou, která odolá i místní zimě, jsou odlehčené tenkostěnné betonové květináče LITE CUBE a BLOCK, od společnosti PRESBETON, které mají o cca 60 % nižší hmotnost než běžné betonové varianty nabízené na našem trhu. Zákazníci je mohou pořídit v několika rozměrech od menších typů vhodných pro jednotlivé kvetoucí rostliny po větší kusy, které je možné použít i na pěstování užitkových plodin a keřů, případně větších okrasných rostlin.

5 betonových květináčů
i (Zdroj: PRESBETON Nova)
Pokud se nechcete pouštět do experimentů, není nic snazšího, než sladit květináče na terasách a balkonech s betonovou dlažbou ve světlém odstínu

Květináče z tenkostěnného betonu ocení zejména majitelé střešních teras a balkonů, které nejsou projektovány na vysokou zátěž. Na druhou stranu se při větším větru nepřevrátí díky mimořádné stabilitě produktů LITE CUBE a BLOCK, která vychází zejména z jejich vhodného tvaru a přeci jen vyšší hmotnosti v porovnání s populárním lehkým plastem. Atraktivní pohledový beton, nízká hmotnost a mimořádná odolnost předurčují květináče LITE CUBE a BLOCK k širokému použití v exteriéru i interiéru.

Velký květináč místo záhonu

Největší typy dosahují rozměrů 700 × 400× 400 mm a 500 × 500 × 500 mm a lze je využít i v zahradách na tvorbu populárních vyvýšených záhonů, jejichž výhody jsou nasnadě. Minimální růst plevele, snadná údržba bez nutnosti ohýbat se až k zemi a možnost pečlivého výběru úrodného substrátu. Jednoduchý design je snadno kombinovatelný s jinými styly a potěší nejen vyznavače minimalismu.

Jeden materiál, jeden styl

Pokud se nechcete pouštět do experimentů, není nic snazšího, než sladit květináče na terasách a balkonech s betonovou dlažbou ve světlém odstínu. Velmi trendy jsou velkoformátové dlažby. Působí totiž luxusně, sjednocují prostor a opticky ho zvětší. Své uplatnění tak nachází jak ve stísněných prostorech, tak tam, kde je žádoucí velikost vyskládané plochy naopak podtrhnout.

Dlažba
i (Zdroj: PRESBETON Nova)
Velkoformátové dlažby působí luxusně

Společnost  PRESBETON, nabízí celou řadu velkoplošných dlažeb splňující nejpřísnější estetická i kvalitativní kritéria. Například dlažba ALMA v atraktivní bílé barvě upoutá zajímavým reliéfem s hedvábným leskem. Nejušlechtilejší povrchová úprava Perfect Clean TOP navíc usnadňuje údržbu a čištění. Zvrásněný povrch s nepravidelnou obvodovou hranou jednotlivých desek věrně imituje jemně opracovaný kámen.

Publikováno: 26. 4. 2021, Autor: PRESBETON Nova (text a foto), Profil autora: Redakce