reklama

Jak se zbavit plevele i na těžko dostupných místech

Potřebujete vyčistit plochy na místech, se kterými si běžná struna neporadí a nůž se ztupí? Skvělým pomocníkem pro tyto případy je drátěný kartáč na křovinořez. Tento nástroj spolehlivě poseká odolný plevel, náletové dřeviny a mech, a to i na špatně dostupných místech.

i (Zdroj: Cominvest CZ)
Jak se zbavit plevele i na těžko dostupných místech (Zdroj: Cominvest CZ)

Určitě to také znáte, při práci kolem obrubníků, stěn nebo rohů zídek bývá spotřeba struny skutečně velká. V případě použití kartáče strunu měnit nemusíte a nic vás nezdržuje. Kartáč jsme vyzkoušeli i v terénu, kde roste svízel přítula (velmi lepivá rostlina), se kterou si hravě poradil.

Výborně ho využijete při sekání okolo obrubníků a betonových zídek. Velmi dobře jím vyčistíte i zarostlá odvodňovací koryta u cest a mostů. Vyřeší i nežádoucí souvislý mechový porost u splavů, na dlážděných a asfaltových plochách s vyšší vlhkostí. Kartáč seká opravdu snadno a rychle. A poradí si i s pevnějšími náletovými rostlinami. 

krovinorez_4
i (Zdroj: Cominvest CZ)
Kartáč využijete při sekání okolo obrubníků a betonových zídek

Kvalitní ocelový kartáč, od největší evropské kartáčovny SIT, je vyrobený z ocelových snopců. Ty jsou nejprve provlečeny ocelovým tělem, přehnuty, smotány do pevných copánků. Nakonec stlačeny tělem tak, aby drát nemohl vypadnout.  

krovinorez_5
i (Zdroj: Cominvest CZ)
Na začátku si na práci s kartáčem budete muset chvíli zvykat

Jak pracovat s kartáčem?

Na začátku si na práci s kartáčem budete muset chvíli zvykat. Hlavně na silný záběr kartáče. Je potřeba jít vždy proti otáčkám kartáče, jinak s vámi křovinořez “škubne”. Jakmile si najdete optimální otáčky, jde práce pěkně rychle od ruky. Ve většině případů stačí poloviční otáčky a veškerý plevel krásně mizí. Navíc bude sekání méně hlučné, než při plných otáčkách.

Rozhodně při práci s kartáčem používejte vždy ochranné a bezpečnostní pomůcky (brýle, rukavice, pevné boty, dlouhé kalhoty). Pokud se pohybujete na prostranství s pohybem osob, zvířat či aut, použijte krycí plachtu.

Křovinořez
i (Zdroj: Cominvest CZ)
Rozhodně při práci s kartáčem používejte vždy ochranné a bezpečnostní pomůcky

Další tipy na práci s kartáčem

  • Při práci s kartáčem platí jednoduché pravidlo, čím méně vynaložené síly, tím snadnější manipulace s křovinořezem a nižší opotřebení kartáče.
  • Odstraňování plevele podél zídek, silnic a obrubníků jde rychleji při konstantním pohybu po směru točení kartáče (obvykle proti hodinovým ručičkám).
  • Odstraňujete-li jednotlivě rostlý odolný plevel podél zídek či patníků, stačí lehký dotyk kolmo na kmínku nepoddajné rostliny, případně lehké podseknutí po směru točení kotouče.
Detail kartáče
i (Zdroj: Cominvest CZ)
Kvalitní ocelový kartáč, od největší evropské kartáčovny SIT, je vyrobený z ocelových snopců

Výhradním zástupce výrobce SIT pro ČR a SR je firma Cominvest CZ, na jejímž e-shopu můžete kartáč do křovinořezu koupit. V případě dotazů vám rádi telefonicky či e-mailem poradí. Více na https://www.cominvest.cz/kartace-do-krovinorezu

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 3. 5. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce