reklama

Ozvláštněte svoji zahradu, pořiďte si ozdobné prvky

Ozdobte svoji zahradu uměleckými nerostlinnými prvky, které ji ozvláštní. Pořiďte si sošky, ozdobné lucerny, pítka pro ptáky nebo jen květináče či rozmanité zápichy do záhonků. Vaše zahrada se stane vaším malým rájem, kouskem čarovné země, kde budete vždy vítáni.

i (Zdroj: Fler)
Bylinkám se bude dařit v originálních květnících (Zdroj: Fler)

Květináče

Některé květináče a truhlíky jsou tak krásné, že v nich můžete pěstovat klidně i plevel, a stejně budou ozdobou zahrady.

Květináč sepnuté dlaně
i (Zdroj: Fler)
Květináč, který vám vyrazí dech

Sošky

Keramické sošky zahradu promění ve venkovní uměleckou galerii. Při jejich nákupu se ale ujistěte, že jsou vhodné pro celoroční umístění venku.

Hlava v dlaních
i (Zdroj: Fler)
Sošky vnesou do vaší zahrady jiskru

Pítka

Stále teplejší léta způsobují vysychání přirozených zdrojů vody pro ptáčky, zahradní pítka proto mají podle ornitologů nedocenitelnou hodnotu. V zimě do nich místo vody, která by mohla zamrznout, můžete nasypat semínka. Pítko udržujte na stinném místě, aby se v něm voda nekazila a příliš rychle neodpařovala. Vodu často vyměňujte.

Krmítko pro ptáky
Krmítko pro ptáky nemusí být nuda (Zdroj: Fler)
Pítko pro ptáky
Umístěte do zahrady pítko pro ptáky (Zdroj: Fler)

Lucerny

Keramické svícny nebo lucerny s pomocí čajové svíčky vytvoří na večerní zahradě kouzelnou atmosféru. Můžete je rozestavět ke dveřím, podél pěšinky nebo je použít jako tlumené osvětlení na stůl.

Lucerny
i (Zdroj: Fler)
Pro lucerny a svícny se jistě najde místo

Zápichy

I tak praktická věc jako zápichy do bylinek můžou být ozdobou vašeho záhonu. Radost udělají i těm, kdo nemají velkou zahradu, ale chtějí si jen ozdobit třeba truhlík s bylinkami na okenním parapetu. Na zahrádku zvolte keramické, v interiéru můžete použít třeba i dřevěné ve scandi stylu.

Zápichy
i (Zdroj: Fler)
Barevné zápichy vnesou řád do vašich záhonů

A jak si vyrobit betonové pítko do zahrady?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 20. 5. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce