reklama

Nepodceňujte spojky na hadice, vybírejte ty nejlepší

Děravá zahradní hadice nebo nedokonalý zavlažovací systém může plýtvat spoustou vody, což není dobré pro životní prostředí ani pro vaši peněženku. Opravte jakoukoli netěsnou hadici opravnou spojkou na hadice Fiskars nebo rovnou předcházejte úniku vody investicí do robustních, vysoce kvalitních zahradních hadic a spojek, které jsou navrženy tak, aby vydržely po dlouhá léta.

i (Zdroj: Fiskars)
Abyste šetřili čas i peníze, nepodceňujte výběr spojek na zahradní hadici (Zdroj: Fiskars)

Spojky na hadice

Navzdory své malé velikosti hrají  spojky velkou roli v jakémkoli zavlažovacím systému. Jsou často přehlížené, přestože jsou potřeba vždy, když potřebujete připojit hadici ke zdroji vody, prodloužit ji nebo přidat zavlažovače do zavlažovacího systému. Mějte na paměti, že průměr hadice určuje i velikost spojky. Většina konektorů a hadic Fiskars má navíc barevné značení, takže je ještě jednodušší vybrat správnou velikost a typ hadicové spojky.

Přípojky hadic
i (Zdroj: Fiskars)
Hadici rychle spojíte nebo prodloužíte za pomocí jednoduchých spojek.

Čtyři typy hadicových spojek

Rychlospojka na hadice s funkcí zap./vyp.

  • Obsahuje ventil, který zastaví průtok vody a eliminuje potřebu chodit tam a zpět od vodovodního kohoutu. Použijte ji k snadnému připojení zavlažovací pistole, zavlažovače a dalšího příslušenství k hadici.

Rychlospojka na hadice s funkcí STOP

  • Automaticky zastaví průtok vody, když se odpojí zavlažovač nebo jiné zakončení hadice, takže není nutné uzavírat kohoutek. Připojte ji k zavlažovačům a dalšímu příslušenství, abyste dosáhli vyváženého průtoku.

Rychlospojka na hadice

  • Zajišťuje rychlé a snadné propojení mezi zavlažovacími pistolemi, tyčemi, kohoutky atd. Před zapojením zakončení hadice je nutné zastavit vodu.

Opravná spojka na hadice

  • Potřebujete opravit nebo prodloužit hadice o stejném průměru? Použijte opravnou spojku. Nejsou potřeba žádné další nástroje.
Instalace 2
Většina konektorů a hadic Fiskars má barevné značení (Zdroj: Fiskars)
Instalace 1
Průměr hadice určuje i velikost spojky (Zdroj: Fiskars)

Vyberte si správné rostliny pro vaši zahradu

Trocha strategie může znamenat hodně. Když nakupujete rostliny do své zahrady, zeptejte se sami sebe, zda jsou vhodné do daného prostředí. Tento jednoduchý krok vám ušetří spoustu potíží – a spoustu vody – zejména pokud žijete v sušší oblasti.

Tip odborníka – Jan Kopřiva, zahradní expert:

Zavlažovací buben XL Fiskars se dá nazvat revoluční změnou v navijácích hadice. Je skladný a díky zasunovací rukojeti se dá uložit prakticky kamkoliv Doveze se ke zdroji vody, jednoduše se připojí rychlospojkou a vytáhne se potřebné množství hadice. U jiných typů navijáku následovalo pracné uklízení a ruční natáčení na buben.

Buben na zahradní hadici
i (Zdroj: Fiskars)
Buben na zahradní hadici

Tady jednoduchým pohybem se uvolní samonavíjení a během několika vteřin je hadice na bubnu. Originální je posuvný směrovač, který hadice vysloveně "vyskládá" na buben. Odpadá možnost překřížení, zaseknutí a jiný defekt, který je na mechanických bubnech zcela běžný. Pokud potřebujeme dostat vodu na vzdálenější místo, není problém rychle připojit další buben. 

Publikováno: 29. 5. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce