reklama

Vyšperkujte si zimní zahradu aneb 4 tipy, jak se zbavit zbytečných starostí

Chtěli byste využívat zimní zahradu nejen k pěstování rostlin, ale také jako prostor pro odpočinek, třeba i hodně aktivní? Přinášíme vám čtyři tipy, jak ji vybavit a vyšperkovat tak, abyste v ní mohli po celý rok trávit co nejvíce času.

Nezapomeňte na okapový žlab

Dvouúrovňový okapový žlab
Dvouúrovňový okapový žlab (Zdroj: DAFE-PLAST)

Nikdo jistě nechce, aby mu do zimní zahrady zatékalo a držela se v ní nežádoucí voda. Nezapomeňte proto doplnit vaši zimní zahradu okapovým žlabem, který zajistí odvod vody ze střešní konstrukce! Ideálním řešením je dvouúrovňový žlab, který má ve dně vedenou drážku pro topný kabel, jenž zaručí, že v zimě voda ve žlabu nezamrzne, a vás tak nebude muset trápit tvorba rampouchů.

Nechte myslet čidla za vás

Kombinované větrné a dešťové čidlo
Kombinované větrné a dešťové čidlo (Zdroj: DAFE-PLAST)

Pokud chcete mít s provozem co nejméně starostí, nechte ji vybavit automatickým řídicím systémem, který se bude myslet za vás. Automatický systém dovede s pomocí soustavy čidel reagujících na teplo, světlo či povětrnostní podmínky snadno rozpoznat, kdy má dojít k regulaci vytápění, zahájení odvětrávání či například zastínění skel, díky čemuž se v zimní zahradě nebudete muset starat téměř o nic!

Chraňte ji před přehříváním!

Zastínění zimní zahrady
Zastínění zimní zahrady (Zdroj: MINIROL)

V letním období, kdy mají sluneční paprsky tu největší sílu, může docházet k nežádoucímu přehřívání interiéru zimní zahrady. Pokud se chcete této nepříjemnosti vyhnout, zastiňte zimní zahradu pomocí screenových clon, které velkou část sluneční energie pohltí a odrazí, a sníží tak teplotu v interiéru až o několik stupňů. V zimní zahradě si tak zajistíte příjemnou tepelnou pohodu, aniž byste museli využívat nákladnou a k životnímu prostředí nešetrnou klimatizaci.

Rozjasněte prostor

Integrované světlo
Integrované světlo (Zdroj: DAFE-PLAST)

Rádi byste si užívali jedinečného prostoru zimní zahrady nejen přes den, ale i v noci? Tak nechte do střešní konstrukce zabudovat praktické bodové osvětlení! Pokud navíc zcela skryjete rozvody elektřiny v nosnících, nebude konstrukce nijak narušována nevzhlednými kabely a vodícími lištami, a bodovka v elegantním nerezovém provedení tak vynikne naplno.

Publikováno: 22. 9. 2017, Autor: Jaroslav Beran , Profil autora: Jaroslav Beran