Ježci na naše zahrady patří! Pomozme jim, připravit se na zimu…

Ježek na zahradě je velmi užitečné zvířátko, které však potřebuje, abychom se k němu chovali ohleduplně. Ochránce přírody Petr Dobrý nám poradí, co můžeme pro ježka udělat, aby se mu nás líbilo.

Ježci se potřebují především na naše zahrady někudy dostat. Krajina je čím dál více neprůchodná, například plot s podezdívkou je pro ně nepřekonatelnou překážkou. Naopak plotem plaňkovým prolezou raz dva. Pro volný průchod přitom ježkům na zahradě postačí otvor asi 10x10 cm.

Ježci na naše zahrady patří 1
Ježci na naše zahrady patří 1 (Zdroj: Prima FTV)

Skvělý podnájemník

Ježek na zahradě je velmi užitečný. Sbírá šneky i slimáky, občas si zobne spadaného ovoce… Prostě nám pomáhá s úklidem. Dokonalá zahrada s anglickým trávníkem však ježka moc neláká. Proto mu ponechme alespoň jeden zarostlý kout s hromadou větví.

Ježci na naše zahrady patří 3
Ježci na naše zahrady patří 3 (Zdroj: Prima FTV)

Ale můžeme mu přichystat i speciální domek.

Ježci na naše zahrady patří 2
Ježci na naše zahrady patří 2 (Zdroj: Prima FTV)

Pomozme jim nabrat cenné gramy

Také podzimní dokrmování malých ježků má smysl. Můžeme jim koupit speciální ježčí granule, ale spokojí se i s granulemi pro kočky nebo psy.

Autor: Václav Postránecký

 Prima DOMA Box Muškáty

Kompletní sada pro předpěstování

Zažijte na vlastní kůži ten krásný pocit, když si semínka muškátů zasadíte, zaléváte je a ony pak rozkvetou krásnými růžovými, bílými nebo červenými barvami. Když kvetou jako blázen. Takový pocit je k nezaplacení.