reklama

Moderní zahrada: Nejnovější trendy pro rok 2022

Zahrada představuje místo, kde si můžete během jara a léta skvěle odpočinout. A čas v ní budete trávit dokonce i na podzim. Na to, abyste si užili dobré počasí a vypili s přáteli chutnou kávu, budete potřebovat jednu věc, zahradní nábytek. Jaké trendy s sebou přinesl tenhle rok a co by vám nemělo chybět?

i (Zdroj: Möbelix)
Zahradní nábytek vybírejte z široké nabídky (Zdroj: Möbelix)

Pohodlí pro každého

Když si chcete v zahradě, na terase nebo dvoře odpočinout, musíte si vybrat pohodlný a praktický nábytek. Výhodou dnešní doby je to, že na trhu objevíte kombinaci komfortu i stylu a nemusíte si vybírat jeden nebo druhý.

Po čem přesně sáhnout? Nakupujte měkká křesla, vaky či židle s čalouněnou podložkou. Velmi dobře si odpočinete také v síti nebo na lehátku, které doplňte pěknými polštáři a podložkami.

Čalounění dnes není jen na to, abyste ho používali v interiéru. Vytáhněte ho ven a umístěte na všechny židle a lavice. Čalounění můžete hezky a prakticky kombinovat s různými materiály. Na výběr doporučujeme nábytek z ratanu nebo dřeva.

Čalounění se nemusíte vzdát ani v exteriéru
i (Zdroj: Möbelix)
Čalounění se nemusíte vzdát ani v exteriéru

Výhodou tohoto materiálu je zejména to, že mu nevadí ani horší podmínky. Poradí si s UV paprsky i deštěm a velmi rychle schne. Velké plus: Na trhu ho objevíte v různém barevném provedení. Můžete ho tak přizpůsobit přesně podle sebe.

Tip: Moderním a praktickým řešením může být zastínění terasy, abyste si mohli vychutnat příjemné posezení s přáteli za každého počasí.

Zaměřte se na design

Komfort je sice důležitý, ale není jediný. Každý kousek musí zahradu pěkně doplňovat. Jednotlivé výrobky by měly také spolu ladit. Příliš mnoho různých stylů, barev a materiálů by mohlo vytvořit chaos.

Zahrada je však mnohem větší než obývací pokoj nebo ložnice. Proto se nebojte trochu experimentovat s barvami. Letní období vyžaduje barvy o něco výraznější. Vyzkoušejte oranžovou, červenou či růžovou. Při těchto odstínech však očekávejte, že můžou velmi rychle vyblednout. Chraňte je proto před přímým slunečním zářením.

Tip: Nevíte, kterou z barev byste měli zakomponovat do zahrady? Svůj výběr zbytečně nekomplikujte. Myslete na to, že jednotlivé odstíny lze měnit pravidelně každý rok podle trendů. Toto léto vyzkoušejte Barevný Summer Cocktail.
Pusťte se do experimentování s barvami
i (Zdroj: Möbelix)
Pusťte se do experimentování s barvami

Nábytek pro odpočinek

Při nákupu se zaměřte na nábytek určený k odpočinku. Zahrada je dnes hlavně místem, kde máte nabrat nové síly. Pokud v ní nebude pohodlná pohovka, křeslo či houpačka, příliš mnoho energie v ní nezískáte.

Když se už pustíte do zařizování vnějšku, buďte vždy několik kroků napřed. Myslete na to, jaké skvělé posezení a oslavy s přáteli můžete pořádat. Nekupujte proto jen sadu čtyř křesel nebo židlí.

Kvalitní zahradní nábytek vám vydrží dlouhá léta. Je však nutné sáhnout po správném materiálu. Kov je minimalistický a hodí se spíše do menších zahrad. Nezabere příliš mnoho místa a vydrží dlouhá léta. Nevadí mu déšť ani vyšší vlhkost.

Dřevo je oproti tomu masivní, a proto s ním opatrně. Nemusí se vejít do altánku nebo zahradního domku. Rozhodně však stojí za to, protože je odolné. Svůj nadčasový vzhled si udrží dekády.

Udělejte ze zahrady místo k relaxaci
i (Zdroj: Möbelix)
Udělejte ze zahrady místo k relaxaci

Myslete na praktickou stránku nábytku

Zahradní nábytek by měl být o mnoho praktičtější než ten uvnitř. Nachází se v menším počtu a je potřeba vytěžit z něj co nejvíc. Lavice na sezení může mít úložný prostor. Skvělou dekorací jsou úložné boxy, do kterých vložíte každou maličkost, přičemž ještě skvěle doplní exteriér.

Světelné řetězy dodají za dlouhých letních večerů světlo. Přes den jsou zas skvělým doplňkem. Stejně jsou na tom lampy a pochodně.

Tip: Toužíte po originálním a přitom levném nábytku? Vytvořte si ho sami ze starých palet. Pokud se rozhodnete pro výrobu paletového nábytku, inspirovat se můžete zdeVyberte si to, co se vám líbí
Doplňte zahradu o zdroj světla, skvělé jsou třeba světelné řetězy
i (Zdroj: Möbelix)
Doplňte zahradu o zdroj světla, skvělé jsou třeba světelné řetězy

Trendy se neustále mění a každý rok přicházejí s něčím novým. Když se vám nelíbí, nebo toužíte po jiných kouscích, nechte se vést vlastní představivostí. Konec konců, zahrada je vaším místem. Vy v ní strávíte ty nejkrásnější chvíle s rodinou či přáteli.

Zdroj informací: Möbelix

Publikováno: 30. 7. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce