reklama

Jak si rychle a prakticky uklidit okolo domu?

Přemýšlíte nad tím, jak vylepšit okolí vašeho domu? Jak si usnadnit práci na zahradě? Jak rychle uklidit nepořádek, ale nestrávit úklidem hodiny? Chce to využít malé, ale praktické vychytávky a pomocníky, kteří vám pomohou bez nároku na odměnu.

Chtěli byste vylepšit vaši zahradu rychle a prakticky? (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Podzimní úklid okolo domu a na zahradě

Podzim představuje pro zahrádkáře opravdu pořádnou nálož práce. Nejenže je potřeba sklidit všechny plodiny, které by zimu na záhonech nepřežily, ale musí se postarat také o okrasné dřeviny a rostliny, připravit záhony na další pěstební sezónu, zajít do skleníku, posekat trávník, a pak se vrhnout na nekonečné hrabání a uklízení padajícího listí ze stromů.

A všechna ta práce je spojená s neustálým uklízením zahrady a prostorů okolo domu. Musí se odnést dozrálá úroda, je potřeba odklidit posekanou trávu (pokud nemáme zahradní traktůrek se sběrným košem), a v neposlední řadě je potřeba uklidit hromady shrabaného listí a nepořádku.

Chtělo by to nějakého pomocníka, ne? Jenže znáte to, sotva si někomu řeknete o pomoc, už natahuje ruce pro odměnu. Spolehněte se raději na takového pomocníka, který bude pracovat zadarmo a nebude mít zbytečné řeči. Například takový praktický vozík, který díky svému objemu pobere velké množství materiálu, a přitom je lehký a pohodlný při přepravě. 

Praktický zahradní vozík vám pomůže s úklidem
Praktický zahradní vozík vám pomůže s úklidem (Zdroj: MEVA-TEC s.r.o.)

Prší, prší, jen se leje

Podzim s sebou kromě záplavy listí přináší také záplavy dešťové. Bylo by velkou chybou nevyužít právě podzimních dešťů a nenasbírat si vodu, která nám padá z nebe zadarmo. Sklizené záhony už stejně není potřeba zalévat a dešťová voda se bude vsakovat bez užitku do země.

V tom nám pomohou praktické a velkoobjemové zásobníky na vodu, které můžeme jednoduše umístit pod okap a máme na dlouhou dobu s vodou vystaráno. Pokud se vám nelíbí klasické plastové zásobníky, vsaďte na designově vyladěné a pořiďte si takové, které imitují dřevěnou nádobu nebo kamenný sloup. 

Sbírejte do dešťových zásobníků dešťovou vodu a ušetříte při zalévání
Sbírejte do dešťových zásobníků dešťovou vodu a ušetříte při zalévání (Zdroj: MEVA-TEC s.r.o.)

Na podzim se vyplatí investovat do dekorací

Zelenina je pod střechou, ovoce ve sklepě, ve spíži stojí vyrovnané zavařeniny a čalamády, zahrada je posekaná, shrabaná a ze stromů už také konečně nic nepadá. Má smysl na zahradě ještě něco dělat? No samozřejmě, teď je ten správný čas rozhlédnout se a začít zahradu zkrášlovat. Nakupte si na jarní výsadbu nové květináče a truhlíky. A nemusí to být zdaleka jen ty obyčejné a fádní. ECO design vsází na kombinaci plastu a dřeva a vytváří také napodobeniny ratanu. Takové květináče a truhlíky vydrží na zahradě na věky bez ohledu na počasí i situaci na Dálném východě. 

Květináče v provedení ECO, jejichž materiál tvoří plast s příměsí dřeva, budou ozdobou vaší zahrady
Květináče v provedení ECO, jejichž materiál tvoří plast s příměsí dřeva, budou ozdobou vaší zahrady (Zdroj: MEVA-TEC s.r.o.)
Věnujte se na podzim také zkrášlení zahrady a okolí domu
Věnujte se na podzim také zkrášlení zahrady a okolí domu (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Podzimní zahrada je plná výzev nejen při sklizni, ale také při úklidu. A proč se takovým výzvám nepostavit, když víme, že máme k dispozici celou řadu pomůcek a dekorací, které nám na zahradě i okolo domu pomohou, usnadní nám práci a zkrášlí zahradu i náš den.

Zdroj informací: MEVA-TEC s.r.o.

Publikováno: 26. 9. 2022, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová