reklama

Šikovné pomůcky pro pěstitele a milovníky bylinek

Bylinkám se většinou daří venku na zahrádce i doma za oknem, kde má jejich pěstování ještě i tu výhodu, že můžete některé druhy sklízet po celý rok. Bylinky jsou našimi věrnými společníky, pomáhají nám s mnoha neduhy i vylepšují chuť pokrmů. Nezaslouží si proto tu nejlepší péči?

Obaly na květináče jako z pohádky

Keramický truhlík na bylinky

Ručně modelovaný truhlík s nápisem, který si můžete dokonce sami zvolit, protože tyto kouzelné nádoby jsou vyráběny na zakázku. Truhlík má délku 23 cm a výšku 11 cm a dodává se i s praktickou miskou.

Keramický truhlík na bylinky
Keramický truhlík na bylinky (Zdroj: www.fler.cz/kuzu)

Dřevěná krabička

Dekorativní krabička z masivního dřeva je dekorovaná ubrouskovou technikou, patinovaná a přelakovaná bezbarvým nezávadným lakem. Barvy jsou použité akrylové. Krabička je vhodná jako dekorace nebo ji můžete použít jako obal na květináče s bylinkami. Jen musíte dávat pozor, aby voda při zalévání bylinek krabičku nepoškodila.

Dřevěná krabička
Dřevěná krabička (Zdroj: www.fler.cz/na-blbosti-me-uzije)

Jako z pohádky

Nejlépe sice voní bylinky ze zahrádky, ale co v zimě? A co v paneláku bez zahrady? Dnes už pomůže supermarket, a tak si tu záplavu vůní a čerstvosti můžete pořídit kdykoli. Aby to v kuchyni také pěkně vypadalo, dopřejte bylinkám parádní obaly na větináče.

Obaly na květináče jako z pohádky
Obaly na květináče jako z pohádky (Zdroj: www.fler.cz/jiri-brenek)

A jdeme bylinky usušit

Věneček bylinkáček umotaný z žíhaného drátu, zdobený keramickými květy a drobnými korálky, doplněný dřevěným srdíčkem. Nemáte pocit, že se na něm zavěšené bylinky budou sušit daleko lépe, než na obyčejném špagátu nataženém mezi trámy na zaprášené půdě? Jenom musíte dát pozor na vlhko. Nemají ho rády ani bylinky, ani dráty. Výrobky z žíhaného drátu jsou určeny do suchých prostor, ve vlhku podléhají korozi a chytají patinu.

A jdeme bylinky usušit
A jdeme bylinky usušit (Zdroj: www.fler.cz/husnice)

Hmoždíž s dekorem brusinek

Parádní hmoždíř, vytočený z jemné kameniny, opatřený béžovou glazurou s efekty a vyzdobený snítkou brusinek. Je ručně vyrobený a vypálený na vysokou teplotu 1150 °C, proto je pevný a odolný. Můžete ho třeba strčit i do myčky či trouby, ale hlavně z něj mlsat dobroty. 

Hmoždíž s dekorem brusinek
Hmoždíž s dekorem brusinek (Zdroj: www.fler.cz/art-c)

Lněné čajové sáčky

Set tří látkových čajových pytlíčků v pyramidovém pouzdře. Ideální k přípravě bylinkových či jiných sypaných čajů. Čajová směs je při luhování bezpečně uzavřena v pytlíčku, vy si tak můžete vychutnat průzračný nápoj bez stonků či lístečků. Působením teinů může časem dojít k zabarvení látky, což ovšem nemá vliv na funkčnost pytlíčku. Pytlíček propláchněte po každém použití, vyperte na 40 °C a přežehlete.

Lněné čajové sáčky
Lněné čajové sáčky (Zdroj: www.fler.cz/green-pin)

Bylinkový hrnek obřík

Parádní obří hrnek má objem 0,8 l. Jeho součástí je naglazované sítko s malými dírkami i podšálek, na kterém můžete sítko nechat odkapat.

Bylinkový hrnek obřík
Bylinkový hrnek obřík (Zdroj: www.fler.cz/marie-mikulova)

Hrnek na bylinkový čaj

Součástí hrnku je i děrovaný cedník na zachycení lístků. Na kruhu ručně točený, ve dvou barvách (hnědé matné a zelenomodré lesklé), glazurou polévaný. Bez obav ho můžete strčit do mikrovlnky i myčky, hrnek je poctivě pálený. Léčivý odvar zůstane díky tvaru a pokličce déle teplý a pomůže tak zahnat každou chorobu. Cedník je velmi prostorný a umožňuje pohodlné rozvinutí léčivých lístků, což usnadní výluh léčivých látek.

Hrnek na bylinkový čaj
Hrnek na bylinkový čaj (Zdroj: www.fler.cz/jiri-brenek)

Pro snadné uchování bylinek

Plátěné pytlíky na sušené bylinky, s ručně malovanými bylinkami. Sáčky jsou nahoře stažené tkalounem a velikost pod stažením 25 x 25 cm.

Pro snadné uchování bylinek
Pro snadné uchování bylinek (Zdroj: www.fler.cz/atelier-zuza)

Publikováno: 14. 1. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce