reklama

Zahradnický horoskop: Nejlepší pěstitel je Býk, nejhorší Střelec

Baví vás pracovat na zahradě, ale výsledky neodpovídají vynaloženému úsilí? Nevěšte hlavu, nemáte to prostě předurčeno od hvězd. Náš zahradnický horoskop vám naznačí další možnosti pěstitelského růstu, protože je důležité, v jakém znamení jste se narodili. Přejeme hodně úspěchů v zahradničení!

Zahradnický horoskop: Beran (20. 3 – 20. 4.)

Práce jako je ořezávání růží, rytí záhonů nebo setí a sázení Berana příliš nebaví a pravděpodobně je za něj bude muset dělat někdo jiný. Zato projektování vlastní zahrady by nikdo nezvládl lépe. S velkými úkoly si vždycky poradí, a proto si klidně může pořídit velkou zahradou, i zanedbanou.

Zahradnický horoskop: Býk (21. 4. - 20. 5.)

Většinou patří mezi ty nejlepší zahrádkáře. Protože Býk je velmi praktický, chce mít ze zahrady především užitek. Před záhonem trvalek jednoznačně dává přednost ovocným stromům a keřům, bramborám, okurkám a další zelenině. Také bylinky mají na jeho pozemku zajištěné místo.

Zahradnický horoskop: Býk dává přednost ovocným stromům
Zahradnický horoskop: Býk dává přednost ovocným stromům (Zdroj: pixabay.com)

Zahradnický horoskop: Blíženci (21. 5. - 20. 6.)

Blíženci bohužel u ničeho nevydrží, ani u zahradničení. Proto by měli pěstovat jen rostliny, které nevyžadují příliš mnoho péče a hlavně hodně vydrží. Lidé ve znamení Blíženců ke spokojenosti potřebují být obklopeni množstvím barev a spoustou vůní, a proto ze všeho nejvíc kvetoucí trvalky.

Zahradnický horoskop: Rak (21. 6. - 22. 7.)

Tomuto vodnímu znamení bude vyhovovat zahrada s alespoň malým jezírkem a lekníny a záhonem velkokvětých růží. Raci jsou totiž založením romantické duše, a to se promítá i do jejich pohledu na zahradu a zahradničení. Květiny jednoznačně preferují před zeleninou nebo ovocnými stromy.

Zahradnický horoskop: Rak se neobejde bez růží
Zahradnický horoskop: Rak se neobejde bez růží (Zdroj: pixabay.com)

Zahradnický horoskop: Lev (23. 7. - 22. 8.)

Protože Lvi jsou skvělými hostiteli a milují společnost, neobejdou se bez květinové pergoly nebo altánku a zákoutí s ohništěm nebo grilem. Jejich zahrada je nepochybně dokonalá, pestrobarevná a okázalá s řadou exotických rostlin; ovšem nepohrdnou ani hortenziemi a slunečnicemi.

Zahradnický horoskop: Panna (23. 8. - 22. 9.)

Většinou už odmalička sní o zahradě plné rozkvetlých květin, nejvíc miluje cibuloviny. Pokud Panna žije v bytě, určitě ji doma obklopuje spousta pokojových rostlin - ibišky počínaje a kaktusy konče. Obdivuje všechno krásné, ale na její zahrádce nikdy nesmí chybět zelenina a hlavně bylinky.

Zahradnický horoskop: Panna se zaměřuje hlavně na bylinky
Zahradnický horoskop: Panna se zaměřuje hlavně na bylinky (Zdroj: pixabay.com)

Zahradnický horoskop: Váhy (23. 9. - 22. 10.)

Podobně jako Býci bývají lidé narození ve znamení Vah velice šikovnými a úspěšnými pěstiteli. Jejich dům i zahrada jsou obvykle plné květin. Každou rostlinku, vzácnou exotickou krasavici i prostou nenápadnou kytičku či bylinku, náležitě hýčkají a péči o ně dokonale zvládají.

Zahradnický horoskop: Štír (23. 10. - 21. 11.)

Zahrada je pro Štíry místem k aktivnímu odpočinku a zahradničení výbornou relaxací po pracovním stresu. Zvládají pěstovat zeleninu i ovoce, ale především se zaměřují na květiny; úplně nejvíc je dokážou okouzlit letničky, jejichž pěstování s radostí věnují svůj čas i úsilí.

Zahradnický horoskop: Śtír preferuje letničky
Zahradnický horoskop: Śtír preferuje letničky (Zdroj: pixabay.com)

Zahradnický horoskop: Střelec (22. 11. - 21. 12.)

Střelci obvykle nedostávají do vínku vlohy pro zahradničení, ačkoliv přírodu milují a obdivují. Zahradě, pokud nějakou mají, dominuje většinou trávník (tedy spíše divoká louka) a velké, silné ovocné stromy nebo keře, které plodí „samy“, jako jsou jabloně, třešněhrušně, ostružiny či maliny.

Zahradnický horoskop: Kozoroh (22. 12. - 19. 1.)

Kozorozi vyžadují od své zahrady především užitek, i když ani krása květů jim není cizí. Když pěstují vlastní zeleninu a ovoce, už nikdy nechtějí jíst nic jiného – a to týká zejména jahod, které nadevše milují. Jejich zahrada musí být stále perfektně upravená a sousedé jim obvykle jen tiše závidí.

Zahradnický horoskop: Kozoroh miluje jahody
Zahradnický horoskop: Kozoroh miluje jahody (Zdroj: pixabay.com)

Zahradnický horoskop: Vodnář (20. 1. - 18. 2.)

Vodnáři milují květiny a rádi o ně pečují. Jejich snem je mít zahrádku s jahodami, malinami, rajčaty, okurkami, aromatickými bylinkami, ale především se spoustou květin tulipány počínaje a jiřinkami konče. Zahrada je jejich útočištěm, na které nedají nikdy dopustit.  

Zahradnický horoskop: Ryby (19. 2. - 19. 3.)

Ryby obvykle každý rok konzervují a nakládají všechno, co jim na zahradě vyroste – pěstují veškerou dostupnou zeleninu, mají ovocné stromy i keře a nechybí ani pažitka, kopr a petrželka . Na květiny si zrovna moc nepotrpí, a když už nějaké mají, tak nenáročné trvalky a keře.

Zahradnický horoskop: Ryby pěstují veškerou zeleninu
Zahradnický horoskop: Ryby pěstují veškerou zeleninu (Zdroj: pixabay.com)

Publikováno: 29. 5. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce