reklama

Nápady do zahrady: 5 skvělých tipů pro pěstování, které možná neznáte!

Často dostáváme do redakce dopisy od smutných pěstitelů, kteří používají úplně stejný postup, jako jejich sousedé, ale vše je tak nějak větší, barevnější, voňavější na druhé straně plotu. Zapátrali jsme a přinášíme vám super tipy pro pěstování, které nejspíš neznáte. Ale je to jen mezi námi a vámi ????

i (Zdroj: shutterstock.com)
Nápady do zahrady: 5 skvělých tipů pro pěstování, které možná neznáte!

Rozhodně známe ten pocit beznaděje a upřímně s vámi soucítíme, protože je to opravdu k vzteku, když dodržíte postupy a přidáte něco navíc (mluvíte s rostlinami, zpíváte jim – kolegyně z redakce to manželovi zatrhla, protože písně typu “V mládí jsem se učil hrobařem“ květinám opravdu nepomáhaly) a výsledek se sice dostaví, ale není nijak převratný.

Zkuste použít naše tipy a napište nám, jestli vám pomohly, nebo připojte nějaké, na které nedáte dopustit vy.

1. Sladší okurky

Pokud toužíte po tom, aby vaše okurky salátovky byly sladší a šťavnatější, vysaďte okolo nich malý záhonek slunečnic. Nejen, že mají oblíbenou stejnou půdu, ale okurky se po vysokých stvolech slunečnic budou ovíjet, dodají jim tím přirozenou podporu a ještě budou chutnější.

 

2. Vaječné skořápky jako hnojivo

Ano, je to pravda. Skořápky jsou skvělé hnojivo. Skořápky rozbijte na co nejmenší kousky a posypte s nimi zeminu na záhoně. Skořápky jsou bohaté na uhličitan vápenatý. A kromě toho, slimáci nesnáší pohyb po ostrém povrchu, což skořápky jsou, takže si ušetříte práci s hubením slizkých nepřátel.

3. Heřmánkový čaj na zálivku

Pokud jste se chtěli odměnit za dřinu šálkem heřmánkového čaje, tak my jsme mysleli jinou zálivku ???? Heřmánkový čaj totiž ničí bakterie a plísně na rostlinách a pokud s ním zaléváte čerstvě zasazená semínka, tak vám zaručeně nezvlhnou. Pozor: heřmánkový čaj musí  před zálivkou nejprve vychladnout!

4. Zahradničte při měsíčku

Zní to romanticky, ale prý to pomáhá. Zemina je provlhlá, tak se s ní lépe pracuje a rostliny zasazené v noci rychleji rostou a jsou silnější. Také jim zmírníte šok.

5. Převařená voda na zálivku

Další typ na zálivku má svá úskalí. Doporučuje se zalít rostlinky vychladlou vodou, ve které jsme před tím vařili těstoviny. Ale NESMÍ BÝT SLANÁ. Takže jen pokud vaříte těstoviny v neosolené vodě.

Hodně zdaru při pěstování!

Sabrina Harisová

 

Publikováno: 23. 4. 2012, Autor: