reklama

Zábava napořád – zahradní minigolf

Minigolf na zahradě je skvělá a nakažlivá zábava. Stává se pravidelně, že začnou hrát děti – a za chvíli neodolají ani dospělí. Nebo někdo začne jen tak trénovat a zanedlouho je z toho velký zahradní minigolfový match. Pokud nemáte v zahradě místo na regulérní minigolfové hřiště, což je náročnější stavebně i finančně, existuje i rychlé řešení – přenosné hřiště.

i (Zdroj: shutterstock.com)
Zábava napořád – zahradní minigolf

Pro nejmenší jsou tu jednoduché plastové skládačky, u kterých se z několika segmentů dá sestavit různě dlouhé minigolfové hřiště. Stojí něco kolem 1700 korun a nabízejí ho například miminka-deti.cz  nebo utricertiku.cz . Tento minigolf postavíme dětem na dlažbu, pískovou plochu nebo trávník. Pro děti větší a dospělé už hledejte mezi výrobky označené jako mobilní, případně přenosné minigolfové hřiště.

Kde bude minigolf stát

Na přenosné hřiště si předem připravíme vhodné místo a upravíme terén. Na pět metrů dlouhou dráhu, která je v nabídce českých obchodů, musíme mít prostor 7 metrů dlouhý a nejméně 2,5 metru široký. Bude se nám tak kolem dráhy dobře pohybovat; můžeme ale stoupat i na ní, je pochozí. V malé zahradě je místo na minigolf víceméně dáno, máme-li ale prostoru více, vybírejte prostor příjemný, klidný a částečně zastíněný. Na přenosnou dráhu, která je ve dvou kusech, z nichž každý váží kolem 40 kg, musíme připravit pevný terén. Postačí ideálně rovná betonová plocha, hezčí je dlažba, zámková nebo vymývaná. Efektní je pak i velký dřevěný rošt. Potom už se přiveze dráha, dlouhá 5 metrů a široká něco přes půl metru. Je rozložená, dva 2,5metrové díly jednoduše propojíme.

TIP: dráha nemusí v zimě zahálet, pokud na ni najdete příslušně rovnou a velkou plochu, můžete hrát minigolf celoročně. Třeba v garáži nebo doma v prostorné hale.

Kde a co nakoupit

Takovou zahradní přenosnou minigolfovou dráhu najdete například na minigolfshop.cz . V ceně je i jedna hůl a dva míčky. Nebo ji prodává také eshopbobr.cz, kde mají zajímavé doplňky – kuželky nebo kuličky na dráhu, což zase dětem rozšíří možnosti využití dráhy. Obchody prodávají i hole, míčky, příslušenství ai dětské minigolfové hole. Na základní dráhu na konci s důlkem v kruhu o průměru 1,2 metru přikoupíme zároveň doplňky, které dráhu udělají pokaždé jinou – a tak vlastně dosáhneme toho, že budeme mít doma na zahradě celé minigolfové hřiště. V nabídce mají obchody různé kovové nebo různobarevné plastové loopingy, jamky, šneky, tunely a nejrůznější překážky. Sada základních překážek je k mání v případě zakoupení s dráhou za výhodnou cenu. Zbytek můžeme přikupovat i postupně.

Další možné hřiště je už mnohem náročnější: je to minigolf z jednoho kusu, samonosná betonová dráha. Protože to už je ale jiná kapitola, vrátíme se k tématu betonových zahradních minigolfových hřišť jindy.

O dalších možnostech sportování na zahradě si přečtěte v článku Zahrada a různé druhy sportu.

Alena Jansová

Publikováno: 11. 5. 2010, Autor: