Grilování na plynových grilech je fenomén. Jejich obliba je jasná hned z několika důvodů.
1. Grilovat můžete okamžitě. Otočíte knoflíkem, gril se zakrátko rozehřeje a můžete začít.
2. Grilování na plynu je čisté. Žádný úklid popela ani zdlouhavé čištění grilu. Díky rychlosti, s jakou se plynový gril rozehřeje, na něm zanedlouho budete připravovat obědy nebo večeře častěji než v kuchyni, takže nemusíte uklízet ani sporák či kuchyňskou linku.
3. Grilování na plynu je příjemnější než postávání u sporáku. Pokud zvolíte správný gril se systémem Flame Tamer, který zabraňuje přepalování kapajícího tuku, máte ke zdravým potravinám i jako bonus pobyt na čerstvém vzduchu a romantiku pod letní oblohou.
4. Grilování na plynu se nemusíte vzdát ani když bydlíte v bytovém domě. Na rozdíl od grilů na dřevěné uhlí totiž plynové grily nezamoří byty sousedů kouřem. Jen se při výběru zaměřte na kompaktnější grily. Jako gril na balkon se skvěle hodí například gril G21 Texas nebo G21 Oklahoma, které se vám i v omezeném prostoru na balkoně budou snadno čistit a obsluhovat.
5. Grilování na plynu máte víc pod kontrolou. Na rozdíl od uhelných grilů můžete na grilech na plyn snadno a rychle regulovat teplotu pouhým otočením ovládacího knoflíku. Moderní a kvalitní plynové grily mají navíc vestavěný teploměr ve víku, takže máte přehled i o tom, v jaké fázi grilování se právě nachází vaše večeře.
Jak vybrat nejlepší plynový gril pro dokonalé grilovačky?
Při výběru plynového grilu se zaměřte na:
1. Velikost grilu a odkládací prostory
Na správně provedeném velkém grilu můžete grilovat i ve dvou, ale malý gril vám na časté akce ve velké skupině přátel brzy přestane stačit. Pokud se vaše grilovací sešlost může měnit, pořiďte si raději výborně řešený gril s bočním hořákem pro příležitostné vaření nebo smažení. Ideální je například nejprodávanější plynový gril G21 BBQ California nebo novinka roku 2020 – G21 Florida s neotřelím designem.
2. Materiál a zpracování grilu
Litinové rošty a litinové pláty by u skutečně kvalitních grilů rozhodně neměly chybět. A jak je gril vyroben z hlediska zpracování? To vám napoví záruka, kterou poctiví výrobci, jisti si kvalitou svých produktů, dávají až v dvojnásobné délce.
3. Příslušenství, které si ke grilu můžete pořídit
Ke grilu potřebujete i další vybavení. Grilovací jehlici s motorkem, lampičku na osvětlení grilovací plochy, grilovací pánev, pořádnou sadu grilovacího nářadí nebo obal na gril, kterým gril ochráníte před deštěm. Vyberte si gril, ke kterému si můžete poctivé a kvalitní příslušenství dokoupit, ať máte jistotu skutečně kvalitních produktů.
4. Cenu a prodejce
Skutečně dobrý gril není záležitostí za několik stokorun, proto si při výběru dejte záležet a zaměřte se i na to, kde gril kupujete. Nechejte si poradit s výběrem, chtějte odpovědi na všechno, co vás zajímá a pozor na to, abyste ke grilu dostali základní vybavení.
Ideální stav? Když je prodejce zároveň výrobcem grilu na plyn. Získáte tak nejvíc informací přímo od zdroje. A když ke grilu dostanete příslušenství, jako například redukční ventil na připojení plynové bomby nebo grilovací nářadí jako dárek, máte vyhráno a parádní grilovačku vám nic nepokazí.
Publikováno: 17. 6. 2020, Autor: | autor: Komerční prezentace