reklama

Jarní osvěžující prostřih stromů

Jaro je tu a s ním i ideální období pro prořez stromů a dřevin. Především ovocné stromy se pak vyplatí zastřihávat pravidelně každý rok. Práce na zahradě vás příjemně občerství i psychicky. Díky ní si můžete odpočinout od dnešního uspěchaného světa a alespoň na chvíli odložit počítač, mobil, či jiné všudypřítomné moderní technologie. Vydejte se na vaší rozkvétající zahradu a užijte si 0 % stresu a 100 % radosti z práce na čerstvém vzduchu!

i (Zdroj: Fiskars)
Prostřih stromů s teleskopickými nůžkami (Zdroj: Fiskars)

Ovocné stromy si zaslouží vaši péči každý rok. Hlavním cílem je udržování požadovaného tvaru koruny stromu, celkové provzdušnění a zbavení stromu starých a neživých větví. Bez pravidelného řezu se snižuje plodnost a neprosvětlená koruna nahrává chorobám. Ovocné stromy vám vaši starostlivou péči později oplatí na bohatší úrodě.

Zahradní teleskopické nůžky Fiskars
i (Zdroj: Fiskars)
Zahradní teleskopické nůžky Fiskars dosáhnou až do výšky 6 metrů

Okrasné dřeviny nemusíte nutně prořezávat úplně každý rok. Záleží na tom, jak moc upravený tvar chcete, aby měly. Ovšem ponechat je zcela svému osudu se též nevyplácí. Abychom podpořili jejich zdravý růst, měli bychom je každé 2-3 roky alespoň základně prosvětlit. Živé ploty jsou výjimkou. Ty snesou i velmi časté zastřihávání. Můžete je zpravidla upravovat i několikrát do roka a rostlinám tím neublížíte.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Praktické teleskopické nůžky Fiskars

Práci Vám mohou výrazně usnadnit teleskopické nůžky. Například nůžky Fiskars UPX86 jsou ideálním pomocníkem pro střih v korunách stromů. Díky vytažitelné násadě s nimi pohodlně dosáhnete až do výšky 6 m. Navíc v sobě mají zabudovaný převodový mechanismus, který zajišťuje snadný střih větví až do průměru 32 mm. K nůžkám je řada náhradních dílů a je možné k nim připojit i speciální příslušenství jako je pilka či česáček na ovoce. V neposlední řadě na ně Fiskars dává prodlouženou záruku 25 let.

Teleskopické nůžky
i (Zdroj: Fiskars)
Nůžky umožní stříhat větve až do průměru 32 mm

www.fiskars.cz

Publikováno: 1. 5. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce