reklama

Zastřešení a plachty skvěle doplní bazén

Použití střechy či plachty na zakrytí bazénu má mnoho výhod. Krom toho, že si prodloužíte možnost bazén využívat až půl roku, protože zabraňují ztrátám teploty při chladnějším počasí, můžete ho za pomoci tohoto příslušenství používat i při horším počasí. Navíc vám také ulehčí starost o vodu v bazénu, ta vám vydrží déle čistá. Také z hlediska bezpečnosti je zastřešení či plachta vhodným doplňkem, protože ochrání děti i zvířata před možným pádem do vody. Inspirujte se v naší galerii, jak takové zastřešení může na bazénu vypadat.

i (Zdroj: Depostiphotos.com)
Posuvné zastřešení pro bazén (Zdroj: Depostiphotos.com)

Na pevno stojící zastřešení

Zastřešení, které je odolné, trvanlivé a velmi variabilní, si můžete nechat vyrobit v různých výškách, délkách, s vstupními dveřmi i bez nich. Mnoho typů lze ještě zabezpečit zámkem, bezpečí je tak zajištěno dokonale.

Prosklené zastřešení
i (Zdroj: Depostiphotos.com)
Díky zastřešení můžete mít malou soukromou plovárnu

Některé společnosti vytvářejí skutečně designové kousky, které dokonale doplní váš bazén.

Zastřešená terasa s bazénem
i (Zdroj: Depostiphotos.com)
Zastřešení terasy lze prodloužit až přes bazén

Zastřešení vám rovnež usnadní péči o vodu, do vody se nedostanou nečistoty a vy tak nemusíte používat tolik bazénové chemie a věnovat údržbě tolik času.

Polykarbonátové zastřešení
i (Zdroj: Depostiphotos.com)
Kompletní zastřešení umožní pobyt ve vodě i po skončení koupací sezóny

Dalším plusem je možnost využívat bazén po delší dobu, protože díky zastřešení nedochází k tak výrazným ztrátám teploty vody za chladnějších dnů a nocí. Ze stejného důvodu můžete bazén využívat i při nepřízní počasí.

Posuvné zastřešení

Pokud si k bazénu pořídíte posuvné zastřešení, předejdete pádu dětí či zvířat do vody, což je jedna z nejpodstatnějších obav, pokud se kolem bazénu pohybují.

Zakrytý bazén
i (Zdroj: Depostiphotos.com)
Posuvné zastřešení kryje pouze bazén

Přenosné zastřešení bazénu

Přenosné zastřešení je velmi praktické. Rychle a jednoduše se sestavuje, je jednoduché pro manipulaci, protože jeho konstrukce je vyrobena z lehkého hliníkového materiálu.

Přenosné zastřešení
i (Zdroj: Depostiphotos.com)
Přenosné zastřešení má jednoduchou instalaci

Můžete si vybrat tvar a velikost dle potřeby – buďto kruhový, nebo oválný s různými rozměry. Zastřešení kruhového tvaru se dají otevřít úplně celá, oválná jdou potom odklopit z obou stran – když chcete použít bazén, nemusíte tedy nic přenášet.

Lamelové krytí

Zastřešení pomocí lamel šetří prostor, jsou pevné a poskytují tak bezpečí při případném pádu do bazénu. Navíjení lamel je zařízeno elektrickým pohonem, je tedy velmi nenáročené. Lze použít pro všechny tvary bazénů, i ty atypické. Do bazénů, které jsou zapuštěné do země, nezabere lamelové krytí prostor kolem, a pokud je na hladině, nepůsobí nijak rušivým dojmem a nepřekáží.

Lamelové zastřešení
Lamelové zakrytí může být na elektrický pohon (Zdroj: Depostiphotos.com)
Detail lamelového zastřešení
Krytí se skládá do boxu a nikde nepřekáží (Zdroj: Depostiphotos.com)

Lamelové krytí se dá se ovládat pomocí dálkového ovládání. Je ideální jako krytí interiérového bazénu, kde zabraňuje odpařování vody.

Solární a krycí plachty

Solární plachta je taková, která díky svým vlastnostem zachycuje energii ze slunce a ohřívá tak vodu v bazénu. Ušetříte tak za ohřev vody, ale naproti tomu nedokáže zajistit bezpečnost, protože případnou váhu neunese.

Ochranná plachta na bazén
Solární plachta nejen chrání před nečistotami, ale také prohřeje vodu v bazénu (Zdroj: Depostiphotos.com)
Držák krycí plachty
Plachtu stačí svinout na stojan (Zdroj: Depostiphotos.com)

Manipulace s krycími plachtami je jednoduchá, dají se připevnit s pomocí lanek k povrchu okolo bazénu. Jsou tedy napnuté, pevné a při případném pádu nedojde k propadnutí do vody.

Plachta pro atyp
i (Zdroj: Depostiphotos.com)
Pro atypické bazény lze vyrobit plachtu na míru

Plachtu si můžete nechat vyrobit na míru přímo pro váš bazén. I atypické bazény lze tímto způsobem přikrývat.

Držák krycí plachty
i (Zdroj: Depostiphotos.com)
Plachtu stačí svinout na stojan

Obyčejná plachta na bazén má své výhody i nevýhody. Dá se vytvořit na míru danému bazénu, lze s ní snadno pohybovat, je také finančně výhodná, ovšem je potřeba pokaždé ručně navinout a po použití zase rozvinout.

Publikováno: 25. 4. 2019, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová