reklama

3 tipy, jak si usnadnit práci na zahradě

Nepodřizujte své plány potřebám vaší zahrady. S prvními teplejšími dny začíná pro většinu zahrádkářů řehole, která ustává často až na podzim. Existují ale chytrá řešení, která vám pomohou s údržbou zeleně po celou sezónu, a vy se tak můžete chlubit krásnou zahradou bez zbytečné práce navíc.

3 tipy, jak si usnadnit práci na zahradě

Každá zahrada potřebuje dostatek péče. Některé pravidelné práce, které jsou často nejúnavnější, dnes ale můžete přenechat moderním technologiím. Nejnáročnější bývá pro většinu majitelů rodinných domků se zahradou neustálá péče o trávník. S tím si ale snadno poradí robotická sekačka. Stejně tak nemusíte každý večer během parného léta zalévat zahradu, vše za vás může obstarat inteligentní zavlažovací systém.

Omezte nedostupné plochy na zahradě

Má vaše zahrada řadu nedostupných zákoutí, kde se trápíte při sekání trávy i za použití speciální techniky? Nebojte se úprav. Ušetříte při následné péči spoustu času. Zvažte bezúdržbové materiály nebo ty, které vyžadují minimální údržbu. Zaměřte se na srovnání půdy a vysypání nedostupných míst kamínky nebo je místo nového trávníku vydlážděte a umístěte zde například sezení nebo zahradní houpačku.

Omezte nedostupné plochy na zahradě
Omezte nedostupné plochy na zahradě

Robotická sekačka poseká za vás

Pokud chcete mít u domu perfektně vypadající trávník, mimo jiné to znamená i jeho pravidelné sečení. Tuto únavnou a stále se opakující práci za vás udělá robotická sekačka. Ušetříte tak i několik hodin práce týdně. Stačí ji podle návodu správně nastavit, umístit dobíjecí stanici a vymezit jí kabelem prostor, ve kterém má pracovat. Sekačka pak v nastavených časech pravidelně vyjíždí pečovat o trávník. Jakmile systém sekačky zjistí, že energie v akumulátoru nebezpečně poklesla, sekačka se automaticky vrátí do dobíjecí stanice. Po dobití pokračuje v práci. Kvalitní robotické sekačky jsou vybaveny i dešťovým senzorem, díky němuž odloží sečení trávy na dobu, až přestane pršet. Sekačka může sekat prakticky denně, trávník netrpí šoky z nárazového sekání a lépe prospívá. Drobné kousky stébel, které sekačka odsekává, pak slouží jako hnojivo. Zároveň tak ze sečení nevzniká žádný odpad.

Robotická sekačka poseká za vás
Robotická sekačka poseká za vás

Zalévání bez práce

Inteligentní závlahový systém během parných dní ušetří úmorné ranní či noční zalévání zahrady a odpadne tak nutnost shánět během dovolených „zahradníka“, který se o zeleň bude denně starat. Nadzemní zavlažovací systém můžete rozmístit do jednotlivých květináčů či záhonků s květinami, které bude podle nastavených intervalů sám zalévat. Podzemní automatizované zavlažovací systémy s výsuvnými tryskami se spolehlivě postarají o trávník. Programovatelná jednotka zajistí spouštění v pravidelných intervalech, dešťové čidlo zajistí, aby nebyl trávník zbytečně zaléván, pokud to není třeba. Detektor větru zase zajistí, že kropení trávníku bude odloženo, pokud fouká silný vítr a voda by byla unášena mimo pozemek.

Zalévání bez práce
Zalévání bez práce

Více na www.hecht.cz.

Publikováno: 9. 5. 2019, Autor: HECHT (text a foto), Profil autora: Redakce