reklama

Jak na prodloužení sezóny zahradního bazénu

Víte, že prodloužení sezóny koupání je u nás možné prodloužit ze tří měsíců až na devět? Zdá se vám to neuvěřitelné? Byť se to zdá nemožné, reálné to skutečně je a nemusí to být ani nákladné, když víte jak na to. Chcete se také koupat od dubna do listopadu? Řekneme vám, co proto musíte udělat. Možná vás překvapí, jak je to vlastně snadné.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Zahradní bazén můžete zastřešit, prodloužíte si koupací sezónu (Zdroj: Depositphotos.com)

Solární panely

Prodloužení sezóny je možné, pakliže si pořídíte solární panely. Ty se postarají o ohřev vody. Voda v bazéně se díky slunečním paprskům ohřívá na příjemnou teplotu. To je však možné pouze za předpokladu slunečného počasí. Když bude pod mrakem, bude pršet, případně sněžit, solární panely bohužel nejsou schopné bazén ohřát na požadovanou teplotu, což je celkem na nic. Ptáte se, co s tím? Je zde ještě nějaké jiné řešení?

Ano, samozřejmě, že je.

Ohřev vody solárními panely
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Prodloužit koupací sezónu lze například solárními panely

Tepelné čerpadlo

Mnohem výhodnější je nákup tepelného čerpadla. Nutno dodat, že jde i o mnohem efektivnější způsob ohřevu. Pro vyhřátí vody v bazénu použijte speciální čerpadla, která jsou určena pro ohřev vody v bazénu.

Princip tepelných čerpadel spočívá v tom, že teplo z okolí berou nezávisle na tom, jestli zrovna svítí slunce nebo je zatažená obloha. Dobře fungují již od 12 stupňů Celsia a z okolního vzduchu jsou schopny získat až 81% tepelné energie. Vodu dokáží ohřát až o osm stupňů Celsia.

Příznivá je i pořizovací cena. Čerpadlo se instaluje velmi jednoduchým způsobem, a to jak do již postaveného nebo již vybudovaného bazénu (nadzemního i zapuštěného). Bazén však musí být vybaven i pískovou filtrací.

Tepelné čerpadlo
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Teplou vodu v bazénu může zajistit tepelné čerpadlo

Zastřešení bazénu

Dalším velmi vhodným řešením, které vede k prodloužení koupací sezóny, je i zastřešení bazénu. Zastřešení bazénu zvyšuje mikroklima v bazénu, díky čemuž voda zůstává příjemně teplá i za nepříznivého počasí, a to dokonce i v nočních hodinách. Koupání v příjemně teplé vodě si můžete vychutnat i ráno, kdy vodu ještě nestihlo vyhřát sluníčko.

Spolu se solárním systémem a tepelným čerpadlem si pak díky zastřešení bazénu můžete užívat takřka celoročního koupání.

Kromě teplé vody zastřešení ochrání váš bazén před nečistotami, nezvanými hosty i třeba před nešťastným pádem dítěte nebo mazlíčka do bazénu. Zavřené zastřešení navíc funguje i jako protihluková bariéra. Jeho jedinou nevýhodou je bohužel jeho vyšší pořizovací cena. Nutno však říct, že pokud se pro zastřešení rozhodnete, nebudete litovat.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Zastřešení bazénu pomůže prodloužit možnost koupání

Jak na zastřešení bazénu

Bazén můžete zastřešit jednoduchými, nízkými modely, tak i středně vysokými nebo vysokými typy, které jsou plně podchozí. Co si zvolíte je ryze na vás. Existuje více variant. Vybírat si můžete také z různých materiálů i barev. K dispozici máte i rozličné doplňky.

Zastřešený bazén
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Zastřešení zvolte buď nízké, střední nebo vysoké

Pevné zastřešení bazénu

Pevné zastřešení je vyrobeno z velmi odolné a pevné konstrukce. Výhodné je u tohoto typu zastřešení u zdi, které umožňuje vytvořit na jedné straně průchodný prostor.

Zastřešení pregol, bazénů - samonosné oblouky Elyplast
i (Zdroj: Pama, a.s.)
Pevné zastřešení bazénu zvládnete postavit i svépomocí z materiálů běžně dostupných na trhu

Posuvné zastřešení bazénu

V poslední době čím dál oblíbenějším typem zastřešení je to, které se pohybuje na kolejnicích. Jde tedy o posuvné zastřešení. Posuvné zastřešení bazénu se vyznačuje tím, že kolem obvodu bazénu jsou vsazeny pojezdové lišty, které umožňují zastřešení částečně odsunout. Konstrukce přitom může mít různou podobu. Vybrat si můžete i kombinované řešení, které může být nízké i vysoké zároveň. I zde si můžete vybírat z různé výplně i barevných konstrukcí. Celou stavbu tak můžete s citem zakomponovat do zahrady. Přesvědčte se sami, že i posuvné zastřešení bazénu může dnes vypadat pěkně a působivě.

Posuvné zastřešení bazénu
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Posuvné zastřešení je variabilní

Publikováno: 12. 5. 2019, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová