reklama

Jaké posezení vybrat k bazénu?

U bazénu nesmí chybět posezení, kde můžete po koupání relaxovat, anebo si zde v klidu posedět, když bazén zrovna nepoužíváte. Případně lze z pohodlí břehu pozorovat děti, které si v bazénu užívají.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Jaké posezení vybrat k bazénu? (Zdroj: Depositphotos.com)

V jednoduchosti je krása

Jednoduché kovové židličky s polstrem a malým kulatým stolkem poskytnou téměř romantické posezení u bazénu. Oproti tomu robustněji působící židle z kovových trubek se sedadlem a opěrkou z umělého ratanu budou skvělým doplňkem pro váš bazén. Většinu kovových křesel je téměř nezbytně nutné opatřit textilním či jiným polstrováním, aby se při slunečných i chladnějších dnech dala využívat. Není příjemné posadit se na rozpálený kov.

Kovová zahradní křesílka
Set z kovu (Zdroj: Depositphotos.com)
Kovový nábytek
Klasické tvary i materiál (Zdroj: Depositphotos.com)

U bazénu nemusíte jen sedět

Kromě křesílek můžete k bazénu umístit lehátka. Dřevěná lehátka vám umožní relaxovat a odpočívat spolu s partnerem po boku. Pro větší pohodlí je na dřevěné konstrukci textilní podložka. Textilní lehátka na kovové konstrukci jsou minimalistická a budou vhodně doplňovat jakékoli další posezení u bazénu či v zahradě.

Pohodlná lehátka
Pohodlí je důležité k dobrému odpočinku (Zdroj: Depositphotos.com)
Lehátka k bazénu
Textilní lehátka budou příjemná díky svému povrchu (Zdroj: Depositphotos.com)

Ani plastovému nábytku ještě zcela neodzvonilo. Plastové židle či lehátka stále najdeme u mnoha bazénů, kde dobře slouží. Tento typ nábytku je k dostání v různých barevných i tvarových kombinacích. Může tak příjemně oživit prostředí u bazénu.

Barevné plastové židle
Plast ještě dlouho nevymizí (Zdroj: Depositphotos.com)
plastová lehátka
Plastová lehátka bez polstru (Zdroj: Depositphotos.com)

Textilní lehátka na dřevěné konstrukci zná snad každý. Rozhodně mají stále své místo, zejména díky použitému materiálu jsou příjemná a není třeba je opatřovat podložkami. Jsou dobře skladovatelné, nezabírají tolik místa, jako klasické židle.

Textilní lehátka
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Skládací lehátka tu byla, jsou a budou...

I moderní styl je možné použít při výběru posezení k bazénu. Tvarované židle z plastu budou funkční i dekorativní. Opakem k nim pak mohou být dřevěné skládací židle s područkami, které mají tu výhodu, že jsou bytelnější, dají se  dobře uskladnit a nepřekážejí. Dokoupit můžete polstry v oblíbené barvě.

Netradiční židle k bazénu
Netradiční židle k bazénu zaujmou nejednu návštěvu (Zdroj: Depositphotos.com)
Dřevěné skládací židle
Častým materiálem je dřevo (Zdroj: Depositphotos.com)

Posezení u bazénu v méně tradičním pojetí

Posezení u bazénu lze pojmout i jinak. Splétaná houpací křesílka jsou jako stvořená k relaxaci a odpočinku. Ratan je klasikou, který se bude hodit ke každému bazénu. Na židle postačí přidat podsedáky a místo k relaxaci je na světě. Pokud přidáte lehátka, nebude se vám chtít už jezdit jinam za odpočinkem.

Ratanová křesílka
Proč se nepohoupat? (Zdroj: Depositphotos.com)
Ratanová lehátka
Ratanová lehátka (Zdroj: Depositphotos.com)

Moderní posezení k bazénu v kombinaci dřeva a kovu vhodně doplní moderní dům. Prvky jsou navíc variabilní – můžete mít křesla, židle či lavice v různých kombinacích. 

Moderní nábytek k modernímu domu patří
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Moderní nábytek k modernímu domu patří

Jsou chvíle, kdy si nemůžete vybírat, a musíte brát, co je zrovna po ruce – třeba když čekáte přátele a počet míst k sezení u bazénu není dostačující. Nezbyde než nakombinovat různé styly a materiály. V tomto případě účel světí prostředky. Děti uvítají, pokud budou mít možnost usadit se na houpačce. 

Zákoutí u bazénu
Někdy je potřeby vytvořit pelmel materiálů i tvarů (Zdroj: Depositphotos.com)
Houpací lavice
Houpačku uvítají nejen děti (Zdroj: Depositphotos.com)

Uvítáte stín

Zahradní nábytek lze postavit pod pergolu či altán. Bude ho tak možné používat i v nepříznivém počasí. Textilní zástěny navíc zajistí soukromí. Pokud plánujete při stavbě domu vybudovat i bazén, rozmyslete si, zda je pro vás praktické mít ho dál od domu, nebo jej umístit do bezprostřední blízkosti k otevřené terase domu. V letním parnu uvítáte stín i blízkost vody. Proč se doma necítit jako na dovolené.

Posezení v altánu
Altánek lze umístit poblíž bazénu (Zdroj: Depositphotos.com)
Posezení pod střechou
Posezení pod střechou zajistí trochu stínu (Zdroj: Depositphotos.com)

S nádechem luxusu na vás dýchne romantická lenoška se stíněním. Pokud si takovou pořídíte, pamatujte na nutnost uskladnění polstrů, popř. celého lůžka v době zimy a deště. Ne každý má velké skladovací prostory, které může takto robustní kus nábytku obsadit na dobu okolo půl roku. To samé platí o soliterním nábytku netradičního kulatého tvaru. Takové kousky nejsou zrovna stohovatelné. 

Lehátko pro dva k bazénu
Na tento typ lehátka se vejdou víc jak dva (Zdroj: Depositphotos.com)
Kulatá křesílka a sedáky
Kulatá křesílka a sedáky nejsou moc skladná (Zdroj: Depositphotos.com)

Nakonec musíme ukázat, někomu pro pobavení, jinému k pohoršení, obrázek, na který občas narazíme i v našich končinách. Lidská vynalézavost nezná mezí v žádném koutu světa. 

Vtipné posezení u bazénu
i (Zdroj: Depositphotos.com)
I toto lze u nás spatřit

Publikováno: 26. 5. 2019, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová