reklama

Bazénové doplňky, které musíte mít

Bazén si můžete ozvláštnit mnoha způsoby, aby pobyt v něm byl ještě více zábavný a relaxující. Vzhledem k náročnosti instalace některých bazénových doplňků je dobré si rozmyslet již před stavbou bazénu, zda ho nějakými doplňky vybavíte. Pak už jen stačí dobře vybrat, které z nich a kam umístíte a jak si je užijete.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Bazénové doplňky, které musíte mít! (Zdroj: Depositphotos.com)

Bazénové chrliče

Netradičním doplňkem k zahradnímu bazénu je bazénový chrlič. Slouží nejen jako dekorace, ale také jako masážní prostředek. Chrliče mohou mít různou intenzitu proudu vytékající vody i různý proud vody samotné. Podle toho vytváří vodopád.

Chrliče je třeba napojit na čerpadlo a opatřit k nim spuštěcí tlačítko. Pro různé typy bazénů je v nabídce různé příslušenství.

bazénové chrliče
Luxusní chrlič vytváří mohutný, široký proud. Většina chrličů je vyrobena z nerezové oceli, a to v leštěné či matné variantě (Zdroj: Depositphotos.com)
bazénové chrliče
Chrlič trubkovitého tvaru vytváří malý, ale silný proud vody (Zdroj: Depositphotos.com)

Chrlič může být umístěný i na zdi nad bazénem. Vytváří také široký, mohutný proud vody.

bazénový chrlič
Menší vodopád vytváří chrlič zasazený do zdi bazénu. Poskytne vám příjemnou masáž zad (Zdroj: Depositphotos.com)
designový bazénový chrlič
Menší chrlič hranatého, designového tvaru je méně nápadný a vytvoří široký, ale ne tak silný proud vody (Zdroj: Depositphotos.com)

Masážní trysky a vzduchovače

Dalším možným doplňkem bazénu můžou být masážní trysky či vzduchovače. Ty vypouští proud vody či vzduchu, zpříjemňují pobyt v bazénu a poskytují relaxaci. Hydromasážní systémy mohou fungovat buďto jako trysky pro vodu, nebo vzduchovače vyfukující vzduch a vytvářející perličkovou masáž.

i (Zdroj: Depositphotos.com)

Protiproud pro pořádný plavecký tréning

I malý bazén se dá využít pro téměř plnohodnotné plavání. Poslouží k tomu instalace protiproudu. Ty mohou mít různou sílu a podle toho je třeba vybírat – slabší se hodí pro menší bazény a využijete je i k masážím, silnější jsou vhodné pro dobré plavce.

i (Zdroj: Depositphotos.com)

Zdatní plavci mají možnost si do bazénu instalovat protiproud a užít si tu možnost si pořádně zaplavat i v zahradním bazénu.

Osvětlení bazénu

Světla, která umožní využívat bazén i ve večerních a nočních hodinách a vytvoří romantickou atmosféru, se dají umístit různě. Do stěny bazénu se využívají podvodní svítidla, teď už téměř výhradně v LED provedení. Další variantou, kterou můžete umístit pod vodu, jsou voděodolné LED pásky. Jinou možností, jak osvítit bazén, je použití zemních svítidel v jeho okolí. Moderní jsou nyní také plovoucí světla, která se dají umístit na vodní hladinu i na zem.

(Zdroj: Depositphotos.com)
(Zdroj: Depositphotos.com)

Světla do bazénu je dobré umístit tak, aby neoslňovala, a to jak při plavání, tak při pohybu či posezení na břehu. S příchodem LED světel se rozšiřují i možnosti osvětlení bazénu. Můžete si vybrat žárovky, které mění barvu a vykouzlíte si tak náladu, po které právě toužíte. 

i (Zdroj: Depositphotos.com)

LED pásky je možné instalovat kolem bazénu i do vody, pokud sáhnete po těch voděodolných. Bazén pak bude vypadat naprosto jedinečně.

(Zdroj: Depositphotos.com)
(Zdroj: Depositphotos.com)

Jednotlivá světla v bazénu mohou svítit různými barvami. Vznikne tak zajímavý efekt. Osvětlení můžete různě zkombinovat a zvýraznit tak určité části bazénu. Použít lze vzájemně LED pásky i bodové žárovky. Osvítit můžete také vodní chrliče.

i (Zdroj: Depositphotos.com)

I pod vodní hladinou vytvoří světla příjemnou atmosféru. Zde je třeba dbát zvýšené opatrnosti při koupi a instalaci, přeci jen elektřina s vodou si příliš nerozumí a instalaci by měl provádět odborník.

Publikováno: 22. 5. 2019, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová