reklama

Stěna bazénu v designových barvách

Chystáte si vybrat nový bazén na svou zahradu a myslíte, že prostě nemůže mít jinou barvu, než modrou? Pak budete překvapeni, z jakého množství barevných variant můžete vybírat. Ty promění vzhled bazénu, odraz vody i působení celé zahrady.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Barva stěny bazénu dodá místu pro koupání ten správný šmrnc (Zdroj: Depositphotos.com)

Barevně lze ladit téměř všechny bazény, které jsou na trhu. Asi nejvíce variant najdeme u bazénů, u kterých je použita těžká fólie. Ta se navařuje na kostru, která je tvořena z betonu. Barvy či vzory lze na fólie natisknout opravdu v mnoha variantách, takže váš nový bazén může být jedinečný. Někteří prodejci nabízí nejen výběr vnitřní fólie, ale i vnější povrch u volně stojících bazénů. Můžete mít např. imitaci dřeva nebo kamenného obložení.

I vnější stěna volně stojícího bazénu může být v různém dekoru
i (Zdroj: Depositphotos.com)
I vnější stěna volně stojícího bazénu může být v různém dekoru

Nejběžnější jsou samozřejmě stále bazénové fólie v různých odstínech modré. Ale i drobná změna v odstínu může způsobit velkou změnu ve vzhledu. Velmi oblíbené jsou také fólie, které mají vzhled dlaždic. Jsou velmi efektní, ale na rozdíl od skutečného obkládání méně náročné na zpracování i finančně.

Modrá barva je nejběžnější barvou stěn bazénů
Modrá barva je nejběžnější barvou stěn bazénů (Zdroj: Depositphotos.com)
Tmavě modrá dlaždice
Tmavě modrá dlaždice (Zdroj: Depositphotos.com)

Krásné a efektní jsou zcela jistě fólie, které svým vzhledem napodobují mozaiku. Ta může mít různé podoby i barvy, nejčastěji se používá v modré, zelené či hnědé a šedé. Mozaika na bazénové fólii imituje originální dlaždice velmi věrně. Nejen barevně, ale i svým plastickým povrchem.

Kostka imituje dlaždice
Kostka imituje dlaždice (Zdroj: Depositphotos.com)
Imitace dlaždicové mozaiky
Imitace dlaždicové mozaiky (Zdroj: Depositphotos.com)
Vzor modré moře
Vzor modré moře (Zdroj: Depositphotos.com)
Zajímavý vzor pro bazénovou stěnu
Zajímavý vzor pro bazénovou stěnu (Zdroj: Depositphotos.com)

Nemusíte se bát na stěny bazénu použít ani bílou čí světlou fólii. Vodě v bazénu dodá úplně jiný rozměr. Použití světlé fólie k opláštění bazénu je stále běžnější, výsledný efekt vás jistě příjemně překvapí a bílé se zde určitě bát nemusíte.

Nadzemní bazén ve světle modré
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Nadzemní bazén ve světle modré

Dále se na fólie do bazénu dají použít barvy jako je žlutá, červená, černá, krémová. Fantazii se meze nekladou. Je ale dobré rozmyslet, jaký bude výsledek. Rovněž se dají kromě mozaikových vzorů použít vzory, které napodobují maskáčovinu či kamennou dlažbu, většinou ve světlejší modré či hnědé a šedé barvě.

Na trhu jsou také bazény keramické, které se vyznačují dlouhou životností a odolností. Na jejich povrchu se používají gelové nátěry, které obsahují třpytivé částečky. Ty za jasného a slunečného počasí bazén ještě více rozjasní. Dále se uplatňují barvy, které vytvářejí trojrozměrný efekt, a to nanesením dvou nátěrů, kdy v tom prvním jsou opět obsaženy třpytivé částice.

Světle modrá barva keramického bazénu
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Světle modrá barva keramického bazénu

Speciální nátěry na povrchu keramických bazénů vytvářejí nádherný barevný efekt a bazén pak bude připomínat vodní lagunu.

gelový nátěr bazénu - šedá
Šedý odstín nanesený na keramický bazén dodá vodě jasně modré zbarvení (Zdroj: Depositphotos.com)
gelový nátěr bazénu - černá
Gelový nátěr na keramické tělo bazénu v černé barvě s třpytivými částicemi zbarví vodu do elegantní petrolejové (Zdroj: Depositphotos.com)

Dále jsou v nabídce i plastové bazény. Pokud jsou vyrobeny z kvalitního, UV stabilizovaného materiálu, je i jejich odolnost a životnost dobrá a budou vám sloužit po několik let. Plastové bazény seženete v odstínech modré, zelené a šedé a také v metalických barvách.

Jak je vidět, není nutné zůstávat při zemi a je možné vybrat si pro svůj bazén vskutku netradiční barvu. Vše samozřejmě závisí na tom, po jakém typu bazénu sáhnete, protože někde jsou možnosti omezené. Jinak si můžete vybrat přesně to, co si pro svou zahradu (protože i na ni bude mít výběr barvy bazénu vliv) a odpočinek v bazénu představujete, ať už je to tradiční, moderní či extravagantní.

Publikováno: 20. 5. 2019, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.