reklama

Tipy na ruční vřetenové sekačky na trávu

Ruční vřetenové sekačky na trávu díky mechanickému pohonu nevyžadují žádné elektrické připojení ani plnění palivem. Jsou tedy nejen ekonomicky výhodné a bezpečné, ale také šetrné k životnímu prostředí i samotnému trávníku.

Tipy na ruční vřetenové sekačky na trávu

Pokud chcete mít skutečně reprezentativní trávník, dokonalého vzhledu dosáhnete právě s vřetenovou sekačkou. Běžné rotační sekačky velkou rychlostí nožem odsekávají trávu, čímž dochází k jejímu roztřepení a kvůli šoku k žloutnutí konečků a zasychání. Oproti tomu vřetenová sekačka trávu neseká, ale citlivě zastřihuje. Střih je dokonale rovný po celé šířce sečení a díky tomu dosáhnete vzhledu perfektního anglického trávníku. Vřeteno je vybaveno podle typu několika do šroubovice stočených nožů, které rotují proti jednomu pevnému noži a konečky trávy pak ustřihávají stejně jako nůžky. Tím dochází k rovnému střihu listu a tráva není ani roztřepená, ani vystavena takovému šoku jako při běžném sečení.

Ruční vřetenová sekačka HECHT 514 PROFI

Ruční vřetenová sekačka HECHT 514 PROFI
Ruční vřetenová sekačka HECHT 514 PROFI

Kvalitní a oblíbená vřetenová sekačka pro bezchybný vzhled vašeho trávníku. Díky do šroubovice stočenému vřetenu s pěti bezkontaktními noži o síle 3 mm má sekačka perfektní střih a trávu doslova stříhá. Je vybavena 50 l košem z textilie pro sběr posečené trávy, který se výborně plní. Se záběrem sečení 46 cm jde práce snadno a rychle od ruky. Sekačka je ergonomicky navržena tak, aby zajišťovala co nejpohodlnější užívání spolu s perfektními výsledky sečení. Má centrální nastavení výšky zdvihu od 24 do 75 mm, takže zaručí optimální využití na každé zahradě. Díky dlouhému madlu se sekačka výborně ovládá, pro lepší uskladnění lze madlo lehce složit. Pro zvýšení stability je navíc opatřena přídavnými kolečky a s hmotností jen 17,2 kg je vhodná i pro fyzicky méně zdatné uživatele.

Ruční vřetenová sekačka HECHT 5030

Ruční vřetenová sekačka HECHT 5030
Ruční vřetenová sekačka HECHT 5030

Vřetenová sekačka s ručním pohonem je vhodná na sekání pozemků do cca 150 m3. Vřeteno je vybaveno šesti 2 mm ocelovými noži, které citlivě zastřihávají trávník na zvolenou výšku od 10 do 36 mm při šířce záběru 30 cm. Součástí sekačky je i 15 l zachytávací plastový koš. Díky hmotnosti 7,8 kg je se sekačkou snadná manipulace a absence pohonné jednotky nejen umožní použití kdekoli bez nutnosti energie, ale zároveň je i zárukou opravdu snadné údržby, obsluhy i dlouholeté trvanlivosti. Snadno rozebíratelnou rukojeť jistě oceníte při přepravě a uskladnění.

Více na www.hecht.cz.

Publikováno: 20. 5. 2019, Autor: HECHT (text a foto), Profil autora: Redakce