reklama

Dokonalá garden párty se neobejde bez udržovaného trávníku. 5 tipů jak na to

S přicházejícím létem přichází také sezóna grilování a zahradních sešlostí. Sluncem zalitá zahrada, čerstvý vzduch a příjemné letní teploty přímo lákají k uspořádání podobných akcí. Jejich úspěch však nezávisí pouze na přívětivém počasí. Pro pohodlí vás i vašich hostů je dobré mít také řádně připravenou zahradu, udržovaný trávník a venkovní posezení. Podívejte se na jednoduché tipy, jak se připravit na dokonalou garden párty.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Správná garden párty potřebuje nejen udržovaný trávník (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

1. Dostatek místa pro sezení

V první řadě si připravte dopředu dostatek míst k sezení pro vaše hosty. Rozhodně budou potřeba židle ke stolu, ale také můžete doplnit sezení různými polštářky nebo piknikovými dekami. Pokud budete mít takto rozmístěná posezení po zahradě, vaši hosté se budou moci rozptýlit a nebudou nuceni sedět pouze na jednom místě, což může být mnohdy nepohodlné. Dobré je mít na mysli také rozmístění posezení, aby byla možnost sedět jak ve stínu, tak také na slunci.

2. Hudba a zábava

Pohodovou náladu pomůže navodit hudba. Eliminuje i případné nepříjemné momenty tichosti. Zvolte však nějaký poklidný playlist a nepouštějte hudbu příliš nahlas, aby bylo možné bez problému konverzovat. Nikdo z hostů se jistě nebude chtít překřikovat. Dále, pokud chcete mít jistotu, že se nikdo nebude nudit, si připravte nějaké aktivity do zálohy. Může se jednat o deskové hry, hraní šipek, nebo můžete vymyslet více akční zábavu s využitím prostoru a vybavení vaší konkrétní zahrady. Fantazii se meze nekladou.

Pamatujte na dostatek místa k sezení
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Pamatujte na dostatek místa k sezení

3. Udržovaný trávník

Jelikož trávník pokrývá jistě většinu vaší zahrady, patří mezi nejdůležitější body přípravy na jakoukoli venkovní akci. Pečlivě upravený a posekaný trávník ihned pozvedne úroveň jakéhokoliv venkovního prostoru. Dobrá zpráva je, že existují možnosti, jak tento neoblíbený úkol delegovat jinam a ušetřit si tak spoustu cenného času. Řeč je o robotických sekačkách. Samostatní a spolehliví pomocníci, zvládnou posekat trávník bez vašeho zásahu a vám tak zbyde čas na ostatní přípravy, ať už je to chystání sezení nebo občerstvení.

Trávník potřebuje především tu správnou péči
i (Zdroj: Robomow )
Trávník potřebuje především tu správnou péči

Tip: Robomow RK 4000 PRO udělá práci za vás

Předejte starost o váš trávník do rukou experta, kterého budete mít snadno pod kontrolou. Výkonná a uživatelsky přívětivá sekačka Robomow RK 4000 PRO pomůže udržet každý trávník krásně upravený. Dvojité žací ústrojí a plošný výkon dosahující až 4 000 m2 si poradí i s rozlehlými zahradami, což obzvláště ocení majitelé zahrad s plochou nad 2 000 m2. Navíc si hravě poradí i v případě nerovného povrchu zahrady, zvládne sklon až 45 %.

4. Osvětlení a dekorace

Pro navození atmosféry si připravte vhodné dekorace, podle příslušné příležitosti. Pokud je garden party například k příležitosti narozenin, zvolte balónky nebo třeba dekorační řetězy vyrobené z papíru. I při „obyčejné“ sešlosti s přáteli můžete však okolí posezení lehce vyzdobit a dodat tak na příjemné atmosféře. Té také napomůže volba světel. Zvolte třeba světelné řetězy nebo menší lampičky s teplým světlem. Až se zešeří, budete mít připravené příjemné ambientní osvětlení.

Vsaďte na správné venkovní osvětlení
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Vsaďte na správné venkovní osvětlení

5. Připravte si zásoby

Pro hostitele je nejvíce nepříjemnou situací, když mu uprostřed akce dojde jídlo nebo pití. Proto je vždy lepší být připravený. Nakupte si tedy všeho dostatek. Dobré je myslet i na variaci jídla a pití, aby si měl každý co dát, ať už je masožravec či vegetarián, příznivec alkoholu či abstinent. Jídlo a pití je mnohdy základem úspěchu vaší garden party a zárukou spokojenosti vašich hostů.

Zdroj informací: Robomow

Publikováno: 22. 7. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce