reklama

Máme pro vás tipy na výrobu šikovného zahradního domečku pro děti

Zahradní domeček na zahradě slouží nejen k úschově zahradního nářadí, ale může sloužit rovněž i dětem. Jde tedy o praktickou záležitost, která jistě na každé zahradě najde své místo. Jenže co si budeme povídat, zahradní domečky nejsou zrovna nejlevnější záležitostí. Co s tím můžete udělat? Je to jednoduché, zkuste to svépomocí. Řekneme vám jak na to.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Zahradní domeček pro děti můžete postavit i svépomocí (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Zahradní domeček pro děti postavený svépomocí

Zahradní domeček si děti mohou dokonce postavit i samy, toho se totiž naučí spoustu věcí. Samozřejmě, že my u toho budeme spolu s nimi a budeme jim radit a pomáhat. Nutno však říct, že k tomu, abyste takový zahradní domeček s dětmi mohli postavit, potřebujete především nějaké dobré místo. To byste si měli najít dřív, než se dáte do stavění – určujete to mnohé (třeba jeho velikost a způsob výstavby). 

Se stavbou domečku vám mohou pomoci děti
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Se stavbou domečku vám mohou pomoci děti

Co na zahradní domeček budete potřebovat:

  • ořezané větve ze stromů
  • palety
  • něco z lesa
  • věci, kterým dáme nový život formou recyklace – jde třeba o cihly nebo prkna
  • vrbové pruty
  • tisové větve
  • divoké víno a jiné popínavé rostliny
Na zahradní domeček použijte staré palety nebo desky
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Na zahradní domeček použijte staré palety nebo desky

Tipy na výstavbu zahradního domečku:

Zahradní domeček můžete vytvořit také tak trochu netradičním způsobem. Stačí, když z pevných větví vytvoříte stabilní konstrukci, k níž zasadíte nějaké popínavé rostliny. Tím, že rostliny konstrukci obrostou, vznikne pro děti útulné zákoutí, kde si budou moci hrát. Pokud nechcete použít rostliny, můžete k vytvoření zástěny použít třeba vrbové pruty. Když je na jaře zapíchnete patřičně hluboko do země a budete je pravidelně zalévat, větve v konstrukci obrostou a vytvoří vám rovněž krásnou zelenou střechu. Docela pěkně pro tvorbu dětského domečku rovněž fungují i starší vyvětvené keře – třeba jalovců, pod nimiž se dá vytvořit skvělý bunkr. Ze silných větví a prken můžete postavit dokonce i domeček na stromě. Je to sice trochu náročnější záležitost, ale pokud si dáte poradit, s trochou technické zručnosti to můžete zvládnout. 

Zdroje informací: pořad Receptář prima nápadů, rubrika Napřírodno

Publikováno: 15. 12. 2023, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová