reklama

Děláte si roční plánogram pěstování na zahradě? Udělejte si jej i na každý měsíc

Roční výsadbové a výsevové plánování na zahradě už dneska dělá kdekdo. Rozplánovat si pečlivě kdy a kam co zasadíme, znamená mít dokonalý přehled o tom, co a kdy vyroste. Nestane se tedy, že vysejete dvakrát za sebou tu samou zeleninu, protože jste už zapomněli, že vám jedna klíčí – anebo naopak nevysadíte to, co jste plánovali, protože máte dojem, že už tyto sazenice máte na záhonech.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jak vypadá vaše plánování na zahradě?

Asi znáte roční plánogramy výsevu a výsadby, které si spousta pěstitelů s předstihem během zimních měsíců připravuje. Pěstitelé tak mají perfektní přehled o tom, co bude potřeba vysít a vysadit, také kdy a kam. Kromě toho ale neuškodí připravit si i podrobný měsíční plánogram nejen výsevu, ale i dalších prací na zahradě. 

V každém měsíci tak budete mít naplánováno, které plodiny vysít nebo zasadit, jaké přípravy bude potřeba udělat nebo co si obstarat na další měsíce. Ideální také je, pokud si při takovém plánování na zahradě můžete odškrtávat splněné úkoly. Budete mít radost, jak pěkně se vám plánování daří plnit. Plánování na zahradě se může týkat nejen užitkové zahrady – tedy pěstování ovoce a zeleniny, ale i zahrady okrasné.

Vyberte si zeleninu podle toho, kterou máte rádi
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Vyberte si zeleninu podle toho, kterou máte rádi
Předpěstování semen zeleniny urychlí střídání plodin na záhonech
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Předpěstování semen zeleniny urychlí střídání plodin na záhonech

Nestane se vám také, že na něco zapomenete nebo že si špatně rozvrhnete dobu výsevu či výsadby, že nebudete vědět, kdy je potřeba začít sekat trávu, hnojit plodiny nebo připravovat záhony na pozdní pěstování. Plánování na zahradě vás bude jistě bavit, protože uvidíte nejprve na papíře (nebo v plánovači počítače) a potom i v reálu, jak krásně se mají vaše rostliny a celá zahrada k světu.

Zdroj informací: Zahradník po ruce

Publikováno: 2. 6. 2024, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová