reklama

Údržba zahrady na jaře

Jaro je tu a s ním i možnost vrhnout se na zahradu a trochu si odpočinout od dnešního uspěchaného světa. Na zahradě si můžete užít 100 % radosti a 0 % stresu. Přinášíme vám několik tipů, na co nezapomenout v rámci jarní údržby zahrady a jaké nářadí je pro tyto činnosti vhodné.

Údržba zahrady na jaře

Inventura zahradního nářadí

Základem spokojenosti při práci na zahradě je kvalitní nářadí, na které se budete moci spolehnout, a které vám práci v maximální možné míře usnadní. Ideální je tedy na začátku sezóny provést revizi zahradnického náčiní.

Nástroje z tvrzeného plastu či dřeva není třeba nijak zvlášť připravovat a ošetřovat. Kovové části se však vyplatí nabrousit a natřít proti vlhkosti olejem. Vadné kusy opravíme, nebo vyměníme příslušné náhradní díly, popřípadě dokoupíme zcela nové nářadí.

Inventura zahradního nářadí
Inventura zahradního nářadí

Očištění trvalek, keřů a stromů

Začátkem jara je vhodné pustit se do očištění trvalek, keřů a stromů, kterým tak odstraníte překážky pro plný jarní rozpuk. Okrasným travinám dopřejte jarní sestřih, můžete se pustit i do zastřihnutí živého plotu. Ostatní dřeviny osvoboďte od poškozených, uschlých a zmrzlých listí a větví. Mnoho zahradních úprav zvládnete za pomoci malých zahradnických nůžek.

Očištění trvalek, keřů a stromů
Očištění trvalek, keřů a stromů

Práci vám významně usnadní nůžky s technologií zvyšující střižnou sílu. Těmi jsou například malé zahradní nůžky Fiskars PX94. Jejich převodový mechanismus vynaloží až 3x více střižné síly za vás. Jinými slovy, pomohou vám ušetřit sílu, kterou vaše zahrádka „ocení“ jinde. Nůžky vynikají i svým unikátním designem, za který získaly v loňském roce v rámci designové soutěže Red Dot Award prestižní ocenění Best of the Best.

Publikováno: 5. 4. 2019, Autor: Fiskars (text a foto), Profil autora: Redakce