reklama

Jarní prostřih stromů

Začátek jara je ideální pro zástřih stromů a dřevin. Díky pravidelné kultivaci můžete některým dřevinám prodloužit život až o třetinu. Práce na zahradě vás příjemně občerství i psychicky. Donutí vás alespoň na chvíli odložit počítač a mobil a oprostit se od dnešního uspěchaného světa. Jděte na zahradu a užijte si 0 % stresu a 100 % radosti na čerstvém vzduchu! Na jaké dřeviny se zaměřit a jak často by se měly prostřihávat?

Jarní prostřih stromů

Ovocné stromy se vyplatí prostřihávat pravidelně každý rok. Hlavním cílem je udržování požadovaného tvaru koruny stromu, celkové provzdušnění a zbavení stromu starých a neživých větví. Bez pravidelného řezu se snižuje plodnost a neprosvětlená koruna nahrává chorobám. Ovocné stromy vám vaši péči později oplatí na bohatší úrodě.

Okrasné dřeviny nemusíte nutně prořezávat úplně každý rok. Záleží na tom, jak moc upravený tvar chcete, aby měly. Ovšem ponechat je zcela svému osudu se též nevyplácí. Abychom podpořili jejich zdravý růst, měli bychom je každé 2-3 roky alespoň základně prosvětlit. Živé ploty jsou výjimkou. Ty snesou i velmi časté zastřihávání. Můžete je zpravidla upravovat i několikrát do roka a rostlinám tím neublížíte.

Jarní prostřih stromů
Jarní prostřih stromů

Praktické teleskopické nůžky Fiskars

Práci vám mohou výrazně usnadnit teleskopické nůžky. Například nůžky Fiskars UPX86 jsou ideálním pomocníkem pro střih v korunách stromů. Díky vytažitelné násadě s nimi pohodlně dosáhnete až do výšky 6 m. Navíc v sobě mají zabudovaný převodový mechanismus, který zajišťuje snadný střih větví až do průměru 32 mm. K nůžkám je řada náhradních dílů a je možné k nim připojit i speciální příslušenství jako je pilka či česáček na ovoce. V neposlední řadě na ně Fiskars dává prodlouženou záruku 25 let.

Praktické teleskopické nůžky Fiskars
Praktické teleskopické nůžky Fiskars

Zjistěte, jak snadná je práce s teleskopickými nůžkami Fiskars. Více informací o produktu se také dozvíte také na www.fiskars.cz.

Praktické teleskopické nůžky Fiskars
Praktické teleskopické nůžky Fiskars

Publikováno: 15. 4. 2019, Autor: Fiskars (text a foto), Profil autora: Redakce