Jak správně zasít mrkev

Julie Konopková, Přeštice

Na záhon se poprvé chystám vysít mrkev. Poradíte mi, jak to udělat správně, abychom měli dobrou sklizeň? Jak velká má být vzdálenost mezi řádky?

Odpověď odborníka

Základem úspěchu je zvolit správný pozemek a hustotu výsevu. Pokud by byl výsev příliš hustý, nebudete sklízet kvalitní, ale niťovité, pokroucené a škůdci poškozené kořeny. Meziřádková vzdálenost by měla být ideálně 25 až 30 cm, aby bylo možné pohodlně provádět pravidelnou okopávku. Semena mrkve jsou poměrně malá; na každý čtvereční metr by mělo přijít jen asi 0,5 g osiva. Při setí se vyplatí promíchat osivo mrkve s dvojnásobným množstvím suchého jemného písku. To pomůže dodržet správný výsevek. Hloubka výsevu by měla být asi 0,5 cm. Řádky je třeba po zahrnutí přimáčknout. Pokud zjistíte, že výsev je po vzejití příliš hustý, je třeba jednotit rostlinky na vzdálenost minimálně 5 cm od sebe. Přejeme hojnou a křupavou sklizeň!

Obrázky příspěvku:

sklizeň správně zaseté mrkve
sklizeň správně zaseté mrkve, Zdroj: PrimaDOMA

Další nejčastější dotazy

 Prima DOMA Box Muškáty

Kompletní sada pro předpěstování

Zažijte na vlastní kůži ten krásný pocit, když si semínka muškátů zasadíte, zaléváte je a ony pak rozkvetou krásnými růžovými, bílými nebo červenými barvami. Když kvetou jako blázen. Takový pocit je k nezaplacení.