reklama

Střecha na pergolu

Nastaly klidné zimní dny a večery pro odpočinek jako stvořené. Chvíle, kdy si každý kutil začíná rekapitulovat úspěšně dosažené počiny a zároveň promýšlet nové cíle. Inspiraci můžete hledat třeba ve zkušenostech našich čtenářů. Dnes tu máme problém se zastřešením pergoly, resp. s usazováním špíny v překladech stávající krytiny.

Střecha na pergolu

„Postavili jsme si pergolu a pro zastřešení zvolili krytinu, na které se shodla celá rodina. Po několika měsících nás nadšení neopouští, ale pro další stavbu budeme uvažovat jinak. Už žádné překládání desek, kde se usazují nečistoty!!! I při sebedokonalejších překladech jsme nezabránili vzlínání vody s drobným prachem. Opravdu to není pěkný pohled. Po této zkušenosti bychom chtěli nalézt jiná - lepší -řešení.“ Dopisoval V.Š.

Střecha na pergolu
Střecha na pergolu

Český Kutil Vám může pomoci. Pátrali jsem po dostupných deskách na zastřešení zahradních přístřešků, nebo pergol již v minulosti. Nabídka je široká. Ale řešením problému je jedině nabídka materiálu se službou „řezání na míru“.

Střecha na pergolu
Střecha na pergolu
Střecha na pergolu
Střecha na pergolu

Částečně citujeme z internetových stránek firmy PAMA, a.s.: „Polykarbonátové a sklolaminátové materiály vám naformátujeme na míru přesně podle vašich potřeb. Konkrétně formátujeme komůrkové polykarbonátové desky, plné polykarbonátové desky a sklolaminátové role…

…. Komůrkové polykarbonátové desky formátujeme pouze v pravoúhlých řezech.

Při odběru řezaného materiálu je formátování zdarma….

…Plné polykarbonátové desky formátujeme na míru pouze po délce.

…Sklolaminátové role - z jakékoli výšky sklolaminátových rolí formátujeme libovolný návin (šířka střechy) a ukončeno vždy ve spodní vlně.Výšku rolí upravovat nelze.“ Tolik na www.pamazastreseni.cz.

Střecha na pergolu
Střecha na pergolu

Opravdu se vyplatí pátrat na internetu. Nemusíte kupovat materiál navíc zbytečně, nebo v délkách, pro které následně nenajdete využití. Na výše citovaném e-shopu jsme našli hned několik možností. Různé materiály v několika barevných variantách a všechny v moderním provedení.

Kdo preferuje čisté a hladké linie dostane odpověď na všechny svoje otázky v polykarbonátových deskách Decopol a Decopol Plus. Služba řezání na míru je u všech polykarbonátových desek samozřejmostí. Obdržíte takovou délku desky po spádu střechy, kolik si nadefinujete v e-shopu. Nezapomeňte započítat i několik cm na přesah do okapu. Vždy záleží na zvoleném typu desky. Doporučovaný přesah přes poslední lať se pohybuje mezi 3-8 cm.

Střecha na pergolu
Střecha na pergolu

Stejnou službu řezání na míru nabízí e-shop Pama u sklolaminátových desek se strukturou Elyplast Plus. I tady můžeme volit ze dvou barevných odstínů. Samozřejmě, že u všech desek, sklolaminátových i polykarbonátových, vždycky musíme počítat s průběžnými překlady po spádu. Těm zamezit nelze.

Odpůrce všech překladů, vodorovných i svislých, na zmiňovaném e-shopu uspokojí také, ale pouze při spádu střechy maximálně čtyři metry. Nabízí zde sklolaminátové role o výšce 1,0 – 4,0 m (tím se rozumí právě délka střechy po spádu vody), které řežou na míru na šířku potřebnou pro vaši střechu. Šířkou střechy na pergolu se rozumí délka okapové strany.

Střecha na pergolu
Střecha na pergolu

DOPORUČUJEME:

  • Řádně promyslet výběr a docílit rodinné shody;
  • najít si správného dodavatele a zjistit si o něm co možná nejvíce;
  • zaměřit si střechu svépomocí nebo se sousedem;
  • podle vybraného materiálu si rozvrhnout dobu i způsob montáže.
  • Pokud si nebudete jisti, zkontaktujte odborníka. Na www.pamazastreseni.cz vám určitě rádi pomohou.

    Vybrat si musí vždycky každý sám, a proto vám přejeme při výběru šťastnou ruku.

    Publikováno: 29. 12. 2017, Autor: Pama (text a foto), Profil autora: Redakce