reklama

Terasa na terčích je lehká, pevná a postavená během chvilky

Plánujete novou terasu? Pomocí tzv. rektifikačních terasových terčů z nabídky HPI-CZ namontujete terasu či podlahu z dlaždic, dřeva i dřevoplastu rychle, snadno, přesně, a hlavně suchou cestou. Konstrukce je přitom lehká, pevná a vysoce únosná, kromě toho ji lze kdykoliv rozebrat. Vylepšená samonivelační hlava terčů od HPI-CZ dodává konstrukci vyšší stabilitu a snadněji odvádí vodu. Integrovaná křidélka představují v praxi rychlejší montáž, díky níž si posezení na nové terase ještě letos dosyta užijete.

Terasa na terčích je lehká, pevná a postavená během chvilky

Terasové terče jsou vlastně jakési plastové podstavce, do nichž se vkládají mezerníky neboli křidélka, umožňující volbu ideální mezery mezi jednotlivými kusy terasových samonosných dlaždic nebo fixaci nosných profilů pro dřevo. Terče jsou vyrobeny z odolného polypropylenu a díky tomu výborně odolávají namáhání zatížením i nepříznivým vlivům venkovního prostředí, včetně prudkých změn teplot a UV záření. Zahradní či střešní terasa montovaná s využitím terčů je lehká a zbytečně nezatěžuje podklad. Konstrukci lze dle potřeby v budoucnu snadno opravit nebo zcela rozebrat. Terasa je pevná a vyniká výbornou únosností. Nenáročnou montáž zvládne i naprostý laik.

Terasa na terčích je lehká, pevná a postavená během chvilky
Terasa na terčích je lehká, pevná a postavená během chvilky

Teleskopické 3D terče

V nabídce HPI-CZ, jedné z vedoucích firem na našem trhu v oblasti montážního příslušenství, najdete hned dva druhy terasových terčů pod podlahovou krytinu teras. Samonivelační 3D teleskopické terče jsou dle potřeby nastavitelné, a to jak jejich výška, tak jejich sklon. Snadno se tak přizpůsobí i pevnému, ale nerovnému podkladu. Takto visutou terasu navíc neohrožuje vlhko, protože dobře větrá, navíc lze pod ní ve vzniklém prostoru vést nejrůznější rozvody. Vybírat můžete z šesti variant polypropylenových 3D terčů lišících se výškou, a to od 35-55 cm až do 170-200 cm. Na milimetr přesné nastavení výšky zajišťuje rotační systém šneku podstavce.

Teleskopické 3D terče
Teleskopické 3D terče
Teleskopické 3D terče
Teleskopické 3D terče

Novinkou je vylepšená konstrukce terčů, především samotné hlavy. Větší průměr (nově 120 mm) dodává konstrukci vyšší stabilitu, terč totiž podpírá terasu na větší ploše. Čtyři, již z výroby integrovaná křidélka mezerníků zajišťují rychlou a přesnou pokládku jednotlivých kusů dlažby či profilů pod dřevo. V případě potřeby lze tato křidélka jednoduše vylomit. Nová konstrukce terčů dále zajišťuje plynulý odtok vody i při extrémních srážkách.

Teleskopické 3D terče
Teleskopické 3D terče

Pokládka dlaždic na sucho

Druhou variantou jsou terče pod dlažbu. Tento typ nízkých podstavců (14 mm + křidélka) umožňuje pokládku podlahy z terasových samonosných dlaždic nasucho, a to na zaizolovaných střechách, terasách, nebo balkónech. Hodí se také tam, kde je nutné povrch nadzvednout, například z důvodu přítomnosti vody či vlhkosti (sklepy, garáže). Montáž dlažby je rychlá, nenáročná a, stejně jako u 3D terčů, lze konstrukci snadno kdykoliv rozebrat. Součástí volitelného příslušenství terčů pod dlažbu jsou vyrovnávací a protihlukové podložky. První varianta je přitom určena pro regulaci výšky jednoho nebo více terčů.

Terasové terče lze objednat u obchodních partnerů HPI-CZ, případně na webu www.hpi.cz.

Publikováno: 14. 8. 2017, Autor: HPI (text a foto), Profil autora: Redakce