reklama

Unikátní plot - stavebnice pro dospělé

Spolehlivě ochrání pozemek, a zároveň zkrášlí okolí domu. Tak se dají charakterizovat betonové ploty, které vynikají svou pevností, odolností i estetickou hodnotou. Jejich výstavba je navíc díky moderním technologiím opravdu jednoduchá - příkladem je unikátní systém Stavoblock, s nímž si můžete betonový plot hravě postavit sami.

Unikátní plot - stavebnice pro dospělé

Pokud si na zahradě chcete dopřát dostatek soukromí, je důležité mít pozemek oplocený kvalitním plotem. Proto jsou v současnosti stále oblíbenější betonové ploty, které zamezí nepříjemným pohledům vašich sousedů či lidí z ulice. Pokud má betonový plot originální a zajímavý design, zkrášlí okolí domu a zvýší jeho hodnotu.

Stavoblock

Nechce se vám při stavbě plotu dělat betonový základ či armování? Využijte unikátní systém Stavoblock, díky němuž je realizace plotové stěny doslova hrou se stavebnicí. Jednotlivé betonové prvky se jednoduše skládají na sebe tzv. suchou cestou bez nutnosti betonování či použití malty, tmelů nebo lepidel. V místě stavby je nutné pouze připravit zhutněné štěrkové lože o minimální hloubce 20 cm, a poté už můžete skládat jednotlivé bloky jako velkou stavebnici pro dospělé.

U sloupkového plotu lze zvolit kovové nebo dřevěné výplně
U sloupkového plotu lze zvolit kovové nebo dřevěné výplně

Tato technologie umožňuje stavět betonové ploty neomezených výšek. V případě vyšších staveb je ovšem zapotřebí zajistit statický posudek. Betonový plot je možné zhotovit dvěma způsoby – buď jako souvislou plotovou stěnu, nebo klasický plot se sloupky a výplněmi. Samozřejmostí je možnost zabudování vchodové branky, posuvné brány, rozvaděče i poštovní schránky. Systém Stavoblock lze využít pro oplocení soukromých, tak i veřejných pozemků.

Betonový plot jako estetický prvek

Plot ovšem neslouží jen jako ohraničení pozemku či ochrana před zloději a nepříjemnými pohledy. Je také estetickým prvkem, který doplňuje celkový vzhled domu, neboť plot bývá jednou z prvních věcí, na níž se člověk podívá.

Betonové ploty už dnes nepředstavují jen nevzhlednou šedou zeď. Z přírodního, ekologického a 100% recyklovatelného materiálu se totiž vyrábí ve čtyřech barevných variantách (bílá, písková, světle šedá, červenohnědá) a třech povrchových úpravách (štípaná, hladká, broušená). Aby plot dokonale splynul s okolní přírodou v zahradě, lze jej využít jako velký květináč a osadit jej okrasnými rostlinami či bylinkami.

Zeď lze osázet bylinkami, okrasnou zelení či dokonce zeleninou
Zeď lze osázet bylinkami, okrasnou zelení či dokonce zeleninou

Betonové ploty, opěrné zdi i schodiště

Betonové tvarovky Stavoblock se používají nejen na stavbu betonových plotů či plotových stěn, ale dají se z nich vytvořit opěrné zdi a další prvky zahradní architektury jako venkovní schodiště, lavičky či zahradní kuchyně.

Stavoblock a jeho výhody:

  • výstavba suchou cestou
  • stavbu zvládne každý šikovný kutil
  • přírodní materiál, který ladí s okolím
  • vysoká pevnost, nízká nasákavost, bezúdržbovost
  • výběr z více barevných variant a povrchových úprav
  • efektivně vynaložené náklady

Více informací na www.novabrik.cz.

Publikováno: 11. 10. 2016, Autor: Novabrik (text a foto), Profil autora: Redakce